Do następnego meczu pozostało

Odczarować wyjazdy

W sobotę 18 marca piłkarze Chojniczanki zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. To kolejna szansa, by odczarować wyjazdy i rozpocząć regularne punktowanie. Punktowanie, które jest już bardzo potrzebne w walce o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy.

Wyjazd do Łęcznej, to kolejny daleki wyjazd Chluby Grodu Tura w trakcie sezonu. W kierunku Lubelszczyzny nasza drużyna udała się w piątkowy poranek. Po przyjeździe zaplanowany jest jeszcze ostatni, przedmeczowy trening. Sztab szkoleniowy Chojniczanki nie będzie mógł skorzystać w tym meczu z kontuzjowanego Daniela Szelągowskiego oraz Damiana Byrtka, który jest wprowadzany po kontuzji.

Chojniczanka grała w Łęcznej dwukrotnie. Bilans jest niekorzystny dla naszego zespołu, który w sezonie 2013/14 przegrał z Górnikiem 0:2, a w sezonie 2017/18 – 0:3. Inaczej sprawa wygląda jeżeli chodzi o bezpośrednie starcia, które rozgrywano w Chojnicach. Tutaj dwa razy padł bezbramkowy remis, a w bieżącym sezonie, nasz zespół wygrał 2:1. Zwycięskiego gola zdobył Mateusz Cegiełka po strzale z dystansu.

YouTube player

Górnik Łęczna to rywal, który również jest zamieszany w walkę o utrzymanie. Po nieudanym starcie w rundzie, doszło do zmiany na stanowisku trenera. Marcina Prasoła zastąpił Ireneusz Mamrot. Od momentu, gdy zespół przejął trener Mamrot, Górnik awansował do półfinału oraz wywalczył cztery punkty w dwóch meczach (remis 1:1 z Ruchem Chorzów i wygrana 1:0 z Arką Gdynia).

Sobotnie starcie to również spotkanie starych znajomych. Aktualnie Górnika reprezentuje dwóch byłych zawodników Chluby Grodu Tura. Jest to bramkarz Maciej Gostomski oraz obrońca Marcin Biernat. Natomiast w składzie Chojniczanki mamy trzech byłych graczy łęcznian – Szymona Drewniaka, Filipa Karbowego i Bartłomieja Kalinkowskiego.

Początek meczu z Górnikiem w sobotę o godzinie 15:00. Trzymajcie kciuki!

Proudly made by