Do następnego meczu pozostało

Odra Opole – Chojniczanka 2:2 (2:0)

Chojniczanka zremisowała z Odrą Opole 2:2 w trzecim sparingowym meczu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej 2022. Do przerwy pierwszoligowiec z Opola prowadził 2:0, ale w drugiej części gry zespołowi trenera Tomasza Kafarskiego udało się wyrównać wynik meczu. W 73 minucie na listę strzelców wpisał się Artur Pląskowski, a minutę później gola dla żółto-biało-czerwonych zdobył Daniel Ściślak.

 

Podczas drugiego dnia obozu w COS Cetniewo, Chojniczanka zmierzyła się z Odrą Opole. Od samego początku to zespół z Chojnic próbowal narzucić swój styl gry, a rywal ustawił się w kontrze. Tak też ułożyła się pierwsza sytuacja dla Odry w tym meczu, gdy po strzale Adama Żaka piłka odbiła się od poprzeczki. W Chojniczance przed szansą na strzelenie gola stanął Kacper Kasperowicz, który wygrał główkę w polu karnym i zmierzającą wprost do bramki piłkę zgarnął defensor Odry. W 12 minucie wynik otworzył Bernard Petrak, który z bliskiej odległości pokonał Szymona Lewandowskiego. Przez długi czas brakowało sytuacji bramkowych zarówno z jednej jak i drugiej strony. Chojniczanka długo utrzymywała się przy piłce na połowie rywala, ale nie wynikały z tego klarowne sytuacje. Na takie przyszedł czas w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najpierw po akcji lewą stroną przed świetną szansą stanął Sam van Huffel. Strzał Holendra z kilku metrów trafił w słupek. W 38 minucie świetną paradą popisał się bramkarz Odry, który interweniował po mocnym strzale z dystansu Filipa Karbowego. Wydawało się, że bramka dla Chojniczanki to kwestia czasu, a tymczasem to opolanie podwyższyli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Marzec.

Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił. W porównaniu do wcześniejszych spotkań, sytuacji bramkowych było mniej. Łukasz Wolsztyński bezpośrednio uderzał dwa rzuty wolne dla "Chluby Grodu Tura" z dogodnej pozycji, ale pierwsza próba poleciała obok słupka, a druga nad bramką. W 73 minucie rzut rożny dla Chojniczanki wykonywał Marcin Trojanowski. Dobrze bita pilka w polu karnym utrzymała się przy naszym zespole. Artur Pląskowski odnalazł się w polu karnym i z kilku metrów zdobył kontaktowego gola. Chwilę później akcja Konrada Formeli, Łukasza Wolsztyńskiego i Daniela Ściślaka zakończyła się bramką zdobytą przez tego ostatniego. Odra próbowała się odgryźć i ponownie wyjść na prowadzenie. Strzał z dystansu odbił się jeszcze rykoszetem od defensora Chojniczanki, ale czujny w bramce byl Sebastian Sobolewski skutecznie interweniując.

SPARING NR 3 (WŁADYSŁAWOWO-CETNIEWO): ODRA OPOLE – CHOJNICZANKA 2:2 (2:0)
1:0 – Bernard Petrak (12')
2:0 – Mateusz Marzec (43')
2:1 – Artur Pląskowski (73')
2:2 – Daniel Ściślak (74')

ODRA: I połowa: 90. Błażej Sapielak – 4. Łukasz Kędziora, 27. Mateusz Kamiński, 19. Maksymilian Tkocz, 24. Jakub Szrek, 5. Rafał Niziołek, 32. Maciej Wróbel, 71. Bernard Petrák, 94. Konrad Nowak, 17. Mateusz Marzec, 20. Adam Żak.
II połowa: 12. Dominik Kalinowski – 15. Konrad Kostrzycki, 2. Piotr Żemło, 19. Maksymilian Tkocz (68, 4. Łukasz Kędziora), 22. Mateusz Spychała, 8. Stanisław Hrebeń, 66. Miłosz Trojak, 47. Antoni Klimek, 9. Tomáš Mikinič, 7. Krzysztof Janus, 28. Arkadiusz Piech.

CHOJNICZANKA: Szymon Lewandowski – Michał Grobelny, Damian Byrtek, Kacper Kasperowicz – David Niepsuj, Paweł Czajkowski, Filip Karbowy, Sam van Huffel, Michał Mikołajczyk – Mateusz Klichowicz, Tomasz Mikołajczak.
II połowa: Szymon Lewandowski (67' Sebastian Sobolewski) – Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Sebastian Olszewski – Marcin Trojanowski (83' Czesław Raburski), Mateusz Cegiełka (83' Michał Marszałkiewicz), Łukasz Wolsztyński, Daniel Ściślak, Kamil Mazek – Konrad Formela, Artur Pląskowski.

żółte kartki: Byrtek, Formela.
sędzia: Ewa Augustyn

Proudly made by