Do następnego meczu pozostało

Oskar Nowak zawodnikiem Chojniczanki

Nowym zawodnikiem Chojniczanki został Oskar Nowak. 19-letni lewy obrońca podpisał z naszym klubem kontrakt obowiązujący do 31 grudnia 2021 roku z opcją przedłużenia o dwa lata. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 27.

Oskar Nowak urodził się w Poznaniu, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Akademii Warty Poznań. W 2014 roku trafił do AP Lecha Poznań. W „Kolejorzu” spędził pięć sezonów, regularnie grając w młodzieżowych zespołach Lecha. W sezonie 2017/18 zadebiutował w trzecioligowych rezerwach poznańskiego klubu. Sezon 2019/20 to debiut Nowaka na szczeblu centralnym po transferze do Błękitnych Stargard. Już po rundzie rozegranej w drugoligowcu ze Stargardu przeszedł do Wigier Suwałki gdzie zagrał w 5 meczach 1 Ligi. Ostatnie pół roku nowy zawodnik Chojniczanki spędził w hiszpańskim Getafe CF.

-Pozyskanie Oskara to oczywiście efekt zbliżających się do finiszu negocjacji transferowych w sprawie odejścia Krystiana Wachowiaka. Mamy plan, aby na lewej stronie naszej defensywy nadal występował młodzieżowiec. W związku z tym zdecydowaliśmy się na taki ruch. Transfer sfinalizowaliśmy praktycznie rzutem na taśmę, gdyż Oskar miał już na stole kontrakt z innego klubu, który walczy o awans do I ligi  – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Oskar, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by