Do następnego meczu pozostało

Ostatni sparing z przedstawicielem Ekstraklasy

Sparingowy maraton Chojniczanki dobiega końca. W środę podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego po raz ostatni tego lata zmierzą się z zespołem z Ekstraklasy. Rywalem będzie Warta Poznań.

 

Warta Poznań to 11 zespół poprzedniego sezonu w PKO Ekstraklasie. Drugi sezon w elicie był dla "Warciarzy" dużo trudniejszy, ale ostatecznie drużyna trenera Dawida Szulczka zapewniła sobie utrzymanie i nie musiała do samego końca drżeć o byt w Ekstraklasie. Do nowego sezonu "Zielono-Biali" przygotowują się na dobrze znanych obiektach w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie też zespół rozgrywa swoje domowe mecze. Dotychczas Warta zagrała dwa sparingi. Mecz z Jagiellonią zakończył sie porażką 0:1, a z Miedzią Legnica wygraną 1:0. We wtorkowy wieczór, zespół z Poznania mierzył się z duńskim Aalborg BK (mecz zakończył się juz po publikacji tego komunikatu).

Robert Janicki, Michał Jakóbowski i dyrektor Dawid Frąckowiak. To są osoby, które łączą nasze dwa kluby. Dawid Frąckowiak pełnił funkcję dyrektora sportowego Warty w latach 2018-2019. Robert Janicki, który trafił do Chojnic niecały miesiąc temu, reprezentował Wartę przez ponad trzy lata i w tym czasie zagrał w 100 meczach w których zdobył 15 goli. Był też jednym z głównych autorów awansu Warty do Ekstraklasy. Michał Jakóbowski reprezentuje dzisiaj barwy naszego środowego rywala. W koszulce Chojniczanki mogliśmy go oglądać w sezonie 2016/17, kiedy zagrał w 25 meczach zdobywając 3 gole. Dla popularnego "Jakóbka", będzie to już piąty sezon w klubie z Poznania.

Z Wartą Poznań jeszcze nie tak dawno mierzyliśmy się w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Po raz ostatni zagraliśmy w sezonie 2019/20. Warta wygrała wtedy 2:1 po golach Jakuba Kiełba i Adriana Laskowskiego. Dla Chojniczanki trafił Mateusz Kuzimski.

Sparing z Wartą Poznań rozegrany zostanie w środę 6 lipca o godzinie 18:00 w Grodzisku Wielkopolskim. Transmisję z meczu przeprowadzi poznańska telewizja WTK, która pokaże mecz również w internecie na swoim kanale na YouTube.

Proudly made by