Do następnego meczu pozostało

Ostatni test przed ligową inauguracją

W piątek 8 lipca piłkarze Chojniczanki rozegrają ostatni sparing przed ligową inauguracją. Rywalem będzie Arka Gdynia. Spotkanie rozegrane zostanie w Gniewinie o godzinie 11:30.

 

Arka Gdynia w poprzednim sezonie Fortuna 1 Ligi praktycznie do samego końca walczyła o awans do Ekstraklasy. Ostatecznie drużyna trenera Ryszarda Tarasiewicza zameldowała się w barażach, ale tam odpadła już na pierwszej przedszkodzie. "Arkowcy" przegrali półfinał z Chrobrym Głogów 0:2 i sezon 2022/23 spędzą na zapleczu Ekstraklasy. W nowym sezonie, cel się nie zmienia. Zespół z Gdyni dalej zamierza walczyć o powrót do elity. Pomóc mają w tym m.in. nowe nabytki Arki. Do zespołu dołączyli m.in. Bartosz Rymaniak, Janusz Gol czy Omran Haydary.

Chojniczanka w trakcie letnich przygotowań nie zdołała jeszcze odnieść zwycięstwa. Podobnie sprawa ma się z Arką, która zremisowała z Radunią Stężyca, ale mecze z Olimpią Elbląg, Wisłą Płock, Stomilem Olsztyn i Radomiakiem Radom, kończyły się zwycięstwem rywali. Zarówno dla naszego zespołu jak i dla rywali, to ostatni sparing przed inaguruacją nowego sezonu, gdzie spotkamy się w tych samych rozgrywkach.

Początek sparingu o godzinie 11:30. Spotkanie będzie otwarte dla kibiców, ale nie zostanie z niego przeprowadzona żadna transmisja. O najważniejszych wydarzeniach będziemy informować na naszym TWITTERZE

Proudly made by