Do następnego meczu pozostało

Oświadczenie Zarządu MKS Chojniczanka 1930 S.A.

W nawiązaniu do wiadomości pojawiających się w przestrzeni publicznej na temat możliwości nieprzystąpienia drużyny Red Devils Futsal Club Chojnice do rozgrywek Futsal Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 pragniemy przedstawić nasze stanowisko w tej sprawie.

 

Jako ludzie od wielu lat zaangażowani w środowisko sportowe, swoimi działaniami wielokrotnie dawaliśmy dowód tego, że zależy nam na dobru sportu w naszym regionie. W związku z tym w przypadku podtrzymania decyzji Zarządu i Walnego Zgromadzenia Red Devils Futsal Club Chojnice o wycofaniu drużyny z najwyższego szczebla krajowych rozgrywek, a co za tym idzie zniknięciem Chojnic z futsalowej mapy Polski, deklarujemy swoją gotowość do podjęcia szczegółowych rozmów na temat przyjęcia futsalowej drużyny seniorów w struktury naszego Klubu jako sekcji piłki nożnej halowej.
Wierzymy, że przy obustronnych staraniach uda się osiągnąć wspólny cel jakim jest kontynuacja wieloletniej pięknej tradycji chojnickiego futsalu. Tym razem pod jednym herbem i barwami – Miejskiego Klubu Sportowego „Chojniczanka 1930”.

Proudly made by