Do następnego meczu pozostało

Pamięci tych, którzy odeszli. Z wizytą na grobach zasłużonych.

Wszystkich Świętych i Zaduszki, to czas w którym wspominamy naszych bliskich zmarłych. Klubowa delegacja zapaliła żółto-biało-czerwone znicze i oddała hołd zawodnikom, trenerom, działaczom, sympatykom, którzy byli częścią Historii Tworzonej Przez Pokolenia. Są to postaci, które na zawsze pozostaną w sercach naszej społeczności. To dzięki ich pasji, zaangażowaniu i determinacji nasz klub istniał i osiągał wiele sukcesów. W tym symbolicznym momencie byli z nami ich następcy. Dziedzictwo tych wyjątkowych osób jest cały czas obecne i inspiruje młodsze pokolenia.

Żółto-biało-czerwone znicze oraz chwilę zadumy, poświęciliśmy osobom, które na stałe zapisały się na kartach historii klubu MKS Chojniczanka 1930 i spoczywają na Cmentarzu Parafialnym w Chojnicach, Cmentarzu Komunalnym w Chojnicach oraz Cmentarzu Parafialnym w Charzykowach, gdzie pracownicy klubu udali się razem z symboliczną delegacją. Z legendarnym już zawodnikiem Tomaszem Mikołajczakiem oraz stawiającym kolejne kroki w seniorskiej piłce, wychowankiem Kacprem Korczycem, naszymi najmłodszymi graczami z Akademii Chojniczanki wraz z koordynatorem Adamem Błaszczakiem, a także Zdzisławem Łasickim z Sekcji Seniora Chojniczanki, który przygotował lekcję historii o zasłużonych osobach.

W tym czasie zadumy i refleksji, pragniemy ofiarować wspomnienie także tym, których grobów nie zdołaliśmy odwiedzić. Nie wszystkie groby udało nam się zlokalizować, wiele jest także poza Chojnicami i regionem, a także granicami naszego kraju. Otaczamy pamięcią wszystkich ludzi związanych z Chojniczanką. Niech spoczywają w pokoju!

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej„

Proudly made by