Do następnego meczu pozostało

Patryk Tuszyński w Chojniczance

Na tydzień przed ligową inauguracją mamy prawdziwą bombę transferową. Zawodnikiem Chojniczanki został Patryk Tuszyński. 32-letni napastnik mający na swoim koncie ponad 200 meczów w Ekstraklasie podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o rok.

 

Od początku okresu przygotowawczego bardzo intensywnie szukaliśmy "dziewiątki". Kandydatów było bardzo wielu zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Ostatecznie z tej całej naszej walki wyłonił się Patryk, na którym mi osobiście bardzo zależało. Kto jak nie tej klasy napastnik ma nam pomóc w zdobywaniu bramek, a co za tym idzie punktów na boiskach Fortuna 1 Ligi. Bardzo liczymy na "Tuszka" i cieszymy się, że mimo propozycji z lepszych klubów przyjął naszą ofertę – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Patryk Tuszyński to zawodnik doskonalne znany z rozgrywek Ekstraklasy. Na tym poziomie rozgrywek rozegrał 208 meczów w których strzelił 44 gole. Reprezentował m.in. takie kluby jak Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Piast Gliwice i ostatnio Wisłę Płock. W sezonie 2014/15 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Ekstraklasy z dorobkiem 15 goli. Tuszyński grał również poza granicami Polski. W sezonach 2015/16 i 2016/17 grał na najwyższym szczeblu rozgrywek w Turcji. W barwach Rizesporu zagrał w 50 meczach zdobywając 12 goli.Patryk, witamy w Chojniczance i czekamy na jak najwięcej strzelonych goli dla Chluby Grodu Tura!

Proudly made by