Do następnego meczu pozostało

Paweł Frelik trenerem mentalnym w Chojniczance

Od 23 września swoją pracę w Chojniczance rozpoczął Paweł Frelik, który został włączony do sztabu pierwszego zespołu, gdzie będzie pełnił funkcję trenera mentalnego drużyny.

 

Paweł Frelik to ceniony w środowisku piłkarskim specjalista w swojej dziedzinie. Jako trener przygotowania mentalnego miał okazję pracować m.in. na poziomie reprezentacji w okresie największego sukcesu ostatnich lat w naszej piłce czyli awansu do ćwierćfinału Euro 2016 czy też Ekstraklasy. Przez lata współpracował m.in. z selekcjonerem Adamem Nawałką oraz aktualnie współpracuje z wieloma reprezentantami Polski i klubami jak m.in. Rakowem Częstochowa (od sezonu 2016/17 do teraz), Wisłą Płock (lata 2015-2018) czy Lechem Poznań (2018-19).

W profesjonalnej piłce pracuje już od wielu sezonów. Pracowałem z dziesięcioma klubami i łącznie mam już dwadzieścia sezonów doświadczeń. Zarząd klubu skontaktował się ze mną, bo widzą rezerwy i chcą rozwijać ten zespół. Stąd pomysł na kierunek pod nazwą trener mentalny w Chojniczance. Współpracowałem już wcześniej z trenerem Tomaszem Kafarskim. Znamy się od wielu lat, jesteśmy w stałym kontakcie i mamy do siebie zaufanie. Przekonałem swoją merytoryką zarząd i podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu współpracy. Chojniczanka ma dotknąć w praktyce takiej współpracy czego wcześniej nie robiła – mówi Paweł Frelik.

W uzgodnieniu ze sztabem szkoleniowym będziemy ustalać terminy spotkań grupowych i indywidualnych. Początek mojej metodyki wygląda tak, że część zawodników przechodzi obowiązkowe spotkania indywidualne, tak, by poznać moje metody pracy i know-how. Później przechodzimy do kolejnego poziomu współpracy czyli współpracy z zawodnikami, którzy chcą brać udział w takich indywidualnych zajęciach – dodaje.  

W czwartek odbyły się pierwsze zajęcia zawodników z trenerem mentalnym – Przeprowadziliśmy spotkanie grupowe. Zrobiliśmy dwa ćwiczenia z omówieniem, analizą i przełożeniem mechanizmów, które zaistniały w tych ćwiczeniach, a które są do wykorzystania na boisku już w najbliższym meczu przez drużynę i poszczególnych zawodników. Drugie ćwiczenie było bardziej pod kątem indywidualnym do zastosowania dla siebie i dobra zespołu – zdradził Paweł Frelik.

Witamy nowego członka sztabu w naszych szeregach i życzymy powodzenia!

 

 

Proudly made by