Do następnego meczu pozostało

Peter Klescik nowym zawodnikiem Chojniczanki

32-letni środkowy obrońca Peter Klescik został nowym zawodnikiem Chojniczanki. Słowacki defensor podpisał kontrakt z naszym klubem do 30 czerwca 2021 roku. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 37.

Peter Klescik urodził się 18 września 1988 roku. Od najmłodszych lat był związany ze słowackim klubem AS Trencin. W pierwszym zespole grał nieprzerwanie od 2006 roku i rozegrał łącznie 313 meczów w których strzelił 10 bramek. Z klubem z Trenczyna zdobył dwukrotnie mistrzostwo Słowacji (2014/15 i 2015/16) oraz dwukrotnie Puchar Słowacji (2014/15, 2015/16) pełniąc wtedy funkcję kapitana drużyny. Klescik ma na swoim także występy w kwalifikacjach do europejskich pucharów i tak łącznie w eliminacjach do Ligi Mistrzów i Ligi Europy – nowy zawodnik Chojniczanki zagrał w 20 spotkaniach.

W rundzie jesiennej Klescik był zawodnikiem drużyny z czeskiej „Fortuna Ligi” (odpowiednik polskiej Ekstraklasy) – 1.FK Pribram gdzie w tym sezonie zagrał w 8 meczach.

O potrzebie wzmocnienia rywalizacji na pozycji środkowego obrońcy wiedzieliśmy już po rundzie jesiennej. Jednak pewne okoliczności spowodowały, że nie doszło wówczas do pozyskania zawodnika na tę pozycję. Ostatecznie uznaliśmy z trenerem, że w kontekście naszych wiosennych planów, zawodnik, który będzie wzmocnieniem jest nam bardzo potrzebny. Wśród polskich zawodników nie było już nikogo kto spełniłby nasze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się na kierunek zagraniczny. Peter jest doświadczonym graczem o wysokim jak na drugą ligę potencjale, dlatego wiążemy z nim spore nadzieję i liczymy, że nam bardzo pomoże w walce o awans do pierwszej ligi – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

 

Peter, witamy w Chojniczance!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by