Do następnego meczu pozostało

Peter Kolesár zawodnikiem Chojniczanki #nowaTURa

Nowym zawodnikiem Chojniczanki został Peter Kolesár. 25-letni słowacki skrzydłowy podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W #nowaTURa zagra z numerem 98.

Kibice Chluby Grodu Tura mieli już okazję poznać Petera, bo ten zaprezentował się podczas ostatniego sparingu z Gedanią Gdańsk. Wcześniej, był związany z klubami na Słowacji. Na swoim koncie ma 79 spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywek na Słowacji w których strzelił 6 goli (Zemplin Michalovce, Spartak Trnava, ViOn Zlate Moravce-Vrable). Ze Spartakiem Trnava zagrał również w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy. Poprzedni sezon rozegrał na wypożyczeniu w klubie z drugiego poziomu rozgrywkowego – Slavoj Trebisov – z bilansem 28 meczów w lidze, 4 goli i 4 asyst oraz 2 spotkaniami w Pucharze Słowacji. Kolesár jest również młodzieżowym reprezentantem Słowacji, gdzie grał w zespołach od U-17 do U-21. W reprezentacji U-21 zdobył 2 gole w 8 meczach.

Peter, witamy w Chojniczance!

Proudly made by