Do następnego meczu pozostało

Pierwsza porażka na własnym stadionie

Chojniczanka odniosła pierwszą porażkę w lidze na własnym stadionie. Żółto-biało-czerwoni przegrali ze Skrą Częstochowa 1:3.

Początek spotkania nie zwiastował problemów gospodarzy w tym meczu. W pierwszych minutach gra zespołu z pomorza napawała optymizmem. Chojniczanka starała się przejąć kontrolę nad grą a przyjezdni za wszelką cenę chcieli ich powstrzymać, czego efektem była żółta kartka dla obrońcy gości Adama Mesjasza już w 8 minucie meczu. Po tym faulu pomocy medycznej potrzebował kapitan gospodarzy Tomasz Mikołajczak. Na szczęście nic poważnego się nie stało i gracz mógł dalej kontynuować grę. Ponownie większość akcji Chluba Grodu Tura przeprowadzała prawą stroną boiska. Szczególnie aktywny był Paweł Czajkowski, który zastępował zawieszonego za kartki Jana Mudrę. Kwadrans gry musieliśmy czekać na pierwszy celny strzał w tym meczu. Na próbę zza pola karnego zdecydował się napastnik miejscowych Szymon Skrzypczak, jednak z uderzeniem poradził sobie bramkarz. Kolejne próby autorstwa Tomasza Mikołajczaka również padły łupem Mikołaja Biegańskiego. Nasilała się przewaga chojniczan, jednak dalej nie przynosiło to upragnionej bramki.

Kolejne akcje zespołu Adama Noconia były konstruowane prawą stroną a prym na niej wiedli dobrze współpracujący ze sobą Czajkowski i Klichowicz. Pierwsza groźna sytuacja Skry to prostopadłe podanie Rafała Brusiło do Piotra Noconia jednak zagrożenie zostało szybko zażegnane przez obrońców Chojniczanki. Gospodarze także kontratakami próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po jednym z nich blisko strzelenia gola był biegnący sam na sam z bramkarzem Mateusz Klichowicz, jednak ani on, ani Adam Ryczkowski, którego dobitka została zablokowana przez obronę przyjezdnych nie znaleźli drogi do bramki. Już w 31 minucie meczu Marek Gołębiewski zdjął z placu gry Lucjana Klisiewicza a zastąpił go Dawid Niedbała. Jak się później okazało to nie była pierwsza trafna zmiana trenera gości dzisiejszych zmagań. Po dwóch kwadransach doczekaliśmy się pierwszego celnego strzału czerwono – niebiesko – białych. Zza pola karnego uderzył Radosław Gołębiowski lecz z tą próbą poradził sobie Paweł Sokół. Przez padający śnieg tempo gry nieco spadło, ale oba zespoły stworzyły po jednej groźnej sytuacji przed przerwą. Klichowicz trafił w słupek bramki Biegańskiego, natomiast Sokół na linii bramkowej zatrzymał kolejną próbę Gołębiowskiego.

Drugą połowę zaczęliśmy od żółtej kartki dla Klichowicza, który faulował Kapitana rywali. W 53 minucie Chluba Grodu Tura wyszła na zasłużone prowadzenie. Z lewej strony podawał Ryczkowski a przed ,,szesnastką” znalazł się Maciej Kona, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans goalkeeperowi przyjezdnych. Prowadzenie wyraźnie ożywiło spotkanie, więc kolejne bramki wydawały się być kwestią czasu. Kolejne ataki Chojniczanki mocno frustrowały trenera częstochowian, w efekcie czego arbiter spotkania ukarał go żółtym kartonikiem. W 64 minucie Skra wyrównała. Dośrodkowanie Rafała Brusiło z lewej strony na gola głową zamienił Dawid Niedbała. Przebudzili się gospodarze. Indywidualnie dwukrotnie próbował Ryczkowski raz trafiając w słupek. Kona szukał drugiego trafienia uderzając na bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz bez rezultatu.

Na 10 minut przed końcem spotkania to „Skrzacy” objęli prowadzenie. Na strzał zza pola karnego lewą nogą zdecydował się Piotr Nocoń dając bramkę przewagi swojej drużynie. Podwójna roszada w składzie była ostatnią deską dla zespołu Adama Noconia na osiągnięcie korzystnego wyniku w starciu z coraz lepiej dysponowanym rywalem, jednak goście umiejętnie utrzymywali piłkę z dala od swojej bramki. W doliczonym czasie kontratak Skry ostatecznie przypieczętował ich zwycięstwo, a wynik ustalił wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Damian Warnecki wykorzystując sytuację 1 na 1 z Pawłem Sokołem.

25. KOLEJKA EWINNER 2 LIGA: CHOJNICZANKA – SKRA CZĘSTOCHOWA 1:3 (0:0)
1:0 – Maciej Kona (53′)
1:1 – Dawid Niedbała (64′)
1:2 – Piotr Nocoń (80′)
1:3 – Damian Warnecki (90′)

CHOJNICZANKA: 1. Paweł Sokół – 4. Paweł Czajkowski, 3. Marcin Grolik, 38. Martin Klabník, 77. Michał Sacharuk – 91. Mateusz Klichowicz (83, 71. Serhiy Napolov), 14. Adrian Rakowski (83, 13. Artur Golański), 10. Maciej Kona, 17. Tomasz Mikołajczak, 97. Adam Ryczkowski – 30. Szymon Skrzypczak (72, 11. Olaf Nowak).

SKRA: 1. Mikołaj Biegański – 17. Krzysztof Napora, 25. Hubert Sadowski (55, 30. Titas Milašius), 27. Mariusz Holik, 4. Adam Mesjasz, 8. Rafał Brusiło – 16. Lucjan Klisiewicz (31, 23. Dawid Niedbała), 10. Radosław Gołębiowski (79, 9. Damian Warnecki), 18. Karol Noiszewski, 7. Piotr Nocoń – 21. Kamil Wojtyra.

żółte kartki: Klichowicz – Mesjasz, Milašius, Nocoń.
sędziował: Marcin Kochanek (Opole)

Karol Knitter
Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by