Do następnego meczu pozostało

Pierwsze decyzje kadrowe

Klub MKS „Chojniczanka 1930” S.A. informuje o pierwszych decyzjach kadrowych po zakończeniu sezonu 2022/23.

W przyszłym sezonie naszego klubu nie będą reprezentować:
Mateusz Kuchta, Mateusz Bartosiak, Glib Bukhal, Damian Byrtek, Sam van Huffel, Marcin Grolik, David Niepsuj, Paweł Czajkowski, Szymon Drewniak, Michał Jakóbowski, Bartłomiej Kalinkowski, Filip Karbowy, Adam Ryczkowski, Szymon Stróżyński, Daniel Szelągowski, Szymon Skrzypczak oraz Patryk Tuszyński.

Najdłuższy staż w Chojniczance miał Mateusz Bartosiak, który trafił do naszego klubu w 2019 roku. Przez cztery lata rozegrał 65 spotkań i strzelił 3 gole.

Jeżeli chodzi o liczbę występów w koszulce z herbem Chluby Grodu Tura, to najwięcej meczów rozegrał Marcin Grolik oraz Szymon Skrzypczak. Grolikowi zabrakło tylko jednego meczu do dobicia do liczby 100 meczów w Chojniczance. W 99 spotkaniach zdobył 6 goli i w wielu z tych meczów wychodził na boisko w roli kapitana zespołu. Skrzypczak natomiast przekroczył „setkę”. Dokładnie zebrał 105 spotkań w których strzelił 36 bramek.

Trzy lata przy Mickiewicza 12 spędził także Paweł Czajkowski. Popularny „Czaja” zagrał w 86 meczach i strzelił 3 gole.

Niewiele mniej meczów zebrał Adam Ryczkowski, dla którego zeszłoroczny powrót do Chojnic był już trzecim podejściem do reprezentowania barw Chojniczanki. Do swojego wcześniejszego bilansu (łącznie 83 mecze i 16 goli) dołożył przez ostatni sezon 30 meczów i 1 gola.

Dwa sezony w Chojniczance spędził Damian Byrtek, Sam van Huffel i Filip Karbowy. Byrtek zagrał w 35 meczach, ale nie wpisał się na listę strzelców. Pochodzący z Holandii Sam van Huffel rozegrał w barwach Chluby Grodu Tura 54 mecze i na listę strzelców wpisał się 7 razy. Karbowy rozegrał 47 spotkań i strzelił 3 gole.

David Niepsuj rozpoczął swoją przygodę z żółto-biało-czerwonymi barwami półtora roku temu. Rozegrał 28 meczów. Nie wpisał się na listę strzelców.

Mateusz Kuchta, Szymon Drewniak, Bartłomiej Kalinkowski, Szymon Stróżyński i Patryk Tuszyński trafili do Chojniczanki w ubiegłym roku. Kuchta bronił w 28 meczach z czego w 7 z nich zachował czyste konto. Drewniak zagrał w 27 spotkaniach, Kalinkowski w 30 meczach, Stróżyński w 16 grach zdobył 1 gola, a Tuszyński w 34 meczach strzelił 5 goli.

Wiosną bieżącego roku do zespołu dołączyli Glib Bukhal, Michał Jakóbowski oraz Daniel Szelągowski.
Bukhal zagrał w 14 meczach, Jakóbowski do swojego bilansu, gdy reprezentował Chojniczankę w sezonie 2016/17 dołożył 7 spotkań (łącznie 32 mecze i 3 gole). Szelągowski przed kontuzją zdołał zagrać w 5 meczach.

Wszystkim ww. zawodnikom dziękujemy za grę w Chojniczance i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Proudly made by