Do następnego meczu pozostało

Pierwsze próby systemu VAR „light” na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930

Czas na pierwsze nowinki związane już z grą w wyższej klasie rozgrywkowej. W poniedziałek na Stadionie Miejskim Chojniczanka 1930 zainstalowano system VAR "light" oraz przeprowadzono pierwsze testy.

 

Na potrzeby VAR-u dostosowane zostaną pomieszczenia w centrum medialnym. W rozgrywkach Fortuna 1 Ligi ta technologia jest wykorzystywana we wszystkich meczach i obslugiwana przez dodatkowych dwóch arbitrów (sędzia VAR i AVAR). System VAR "Light" jest nieco uproszczoną wersją wideoweryfikacji dla arbitrów, który może funkcjonować przy minimum czterech kamerach. Polski Związek Piłki Nożnej jest jedną z pierwszych federacji w Europie, która korzysta z technologii VAR na dwóch poziomach rozgrywek krajowych: zarówno w ekstraklasie, jak i w pierwszej lidze. Do pierwszej ligowej próby został już niecały miesiąc.

Proudly made by