Do następnego meczu pozostało

Pierwsze przetarcie – sparing z Lechią Gdańsk

W sobotę 13 stycznia o godzinie 12:00 rozegramy pierwszy sparing po rozpoczęciu przygotowań do rundy wiosennej 2024. Rywalem będzie Lechia Gdańsk. Sparing rozegrany zostanie na stadionie przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku. Decyzją gospodarza zawodów, spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Najważniejsze wydarzenia ze sparingu będziemy przekazywać za pośrednictwem naszego profilu na platformie X (https://twitter.com/ChojniczankaMKS).

Zarówno dla Chojniczanki jak i dla Lechii, jest to pierwszy sparing przed rundą wiosenną. Nasz sobotni sparingpartner rozpoczął przygotowania równo z Chojniczanką. Podopieczni trenera Szymona Grabowskiego po jesieni zajmują 4 miejsce w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi i są jednym z głównych faworytów do awansu do Ekstraklasy. Drużynę z Gdańska w poprzedniej rundzie charakteryzowała bardzo solidna gra w defensywie. Lechia obok Odry Opole straciła najmniej goli w całej lidze (17). Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu był Luis Fernandez, który sześciokrotnie trafiał do siatki rywali.

Proudly made by