Do następnego meczu pozostało

Pierwszy mecz kontrolny i pierwsza wygrana

wycięstwem podopiecznych Tomasza Kafarskiego 1:0 zakończył się sobotni mecz kontrolny z przedstawicielem słowackiej ekstraklasy MFK Rużomberok.

W pierwszej części spotkania rozgrywanego w Opalenicy, obie jedenastki stworzyły szybkie i interesujące widowisko. Więcej klarownych okazji mieli jednak gracze Chojniczanki, którzy trzykrotnie stanęli przed szansą pokonania Jakuba Cervena. Niestety dwukrotnie dogodnych okazji nie wykorzystał Szymon Skrzypczak, a raz Kamil Mazek. Nasi rywale ani razu poważnie nie zagrozili bramce w której stał Kamil Broda.

Druga część rozpoczęła się bardzo pomyślnie dla żółto – biało – czerwonych, którzy już w 49 minucie wyszli na prowadzenie. Testowany w naszym zespole Jakub Kowalski popsiał się bardzo ładnym podaniem do Szymona Emche, który będąc oko w oko Tomasem Fruhwaldem nie dał mu szans. W kolejnych minutach gra była wyrównana z obu stron, jednak klarownych okazji bramkowych zabrakło. Warty odnotowania jest jedynie minimalnie niecelny strzał głową Damiana Byrtka po centrze z rzutu rożnego. W ostatnich dwudziestu minutach Słowacy zepchnęli naszą drużynę de defensywy, ale dwukrotnie w trudnych sytuacjach udanymi interwencjami popisał się Szymon Lewandowski. Ostatecznie żadna z prób naszych rywali doprowadzenia do wyrównania nie powiodła się i mecz zakończył się wygraną Chojniczanki 1:0.

W kolejną sobotę nasz zespół czeka następny letni test mecz, w którym zmierzymy się z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn.

MKS Chojniczanka 1930 – MFK Rużomberek

1-0 (49′ Szymon Emche)

Skład Chojniczanki na I połowę spotkania: Kamil Broda, Michał Grobelny, Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Sebastian Olszewski, Maciej Kona, Michał Mikołajczyk, Sam Van Huffel, Kamil Mazek, Mateusz Klichowicz, Szymon Skrzypczak

Druga połowa spotkania:
Szymon Lewandowski, Paweł Czajkowski, Damian Byrtek, Bartłomiej Gajda, Karol Szopiński, Mateusz Cegiełka, Adrian Rakowski (73′ Mateusz Tomaszewski), Jakub Kowalski (68′ Olaf Nowak), Szymon Emche, Tomasz Mikołajczak, Artur Pląskowski

Proudly made by