Do następnego meczu pozostało

Pierwszy sparing Żółto-biało-czerwonych

Pierwszy letni mecz kontrolny mają przed sobą piłkarze Chojniczanki. Podopieczni Tomasza Kafarskiego zmierzą się w sobotę w Opalenicy ze słowackim MFK Rużomberok.

Nasz sobotni rywal to siódma drużyna ubiegłego sezonu w słowackiej Fortuna Lidze, która jest odpowiednikiem polskiej PKO Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Petera Struhara kończy właśnie zgrupowanie w Opalenicy, podczas którego miał zaplanowane dwie gry kontrolne. W pierwszej z nich Słowacy zmierzyli się z Pogonią Szczecin wygrywając z „portowcami” 1:0.

Z kolei dla żółto – biało – czerwonych będzie to pierwsze przedsezonowe przetarcie, w którym trener Kafarski będzie mógł przyjrzeć się zarówno nowopozyskanym graczom jak i tym przebywającym na testach. Przeciwko sławckiej jedenastce nie zagra na pewno Hubert Krawczun, który po piątkowym treningu wyjechał z Chojnic. Natomiast szansę pokazania się otrzyma młody Jakub Kowalski z trzecioligowej Stali Brzeg, który w piątek wziął udział w zajęciach Chluby Grodu Tura.

Początek sobotniego meczu zaplanowano na godzinę 11.30.

Proudly made by