Do następnego meczu pozostało

Piłkarze Chojniczanki rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Piłkarze Chojniczanki rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w eWinner 2 lidze. Trener Tomasz Kafarski w pierwszych, po urlopach zajęciach miał do dyspozycji 26 zawodników.

W związku z modernizacją chojnickich boisk przy ulicy Mickiewicza i Lichnowskiej, Żółto-biało-czerwoni zainaugurowali okres letnich przygotowań od wizyty na boisku A-klasowej Brdy Rytel. Czwartkowy trening miał charakter wprowadzający. W gronie trenujących nie zabrakło pięciu nowych zawodników, którzy dołączyli do naszej drużyny w ostatnim czasie, czyli Damiana Byrtka, Michała Mikołajczyka, Kamila Mazka, Sebastiana Olszewskiego i Sama Van Huffela. Poza tym na boisku w Rytlu mogliśmy ujrzeć powracających z wypożyczenia Mateusza Tomaszewskiego i Mateusza Cegiełkę, a także trójkę graczy testowanych Kamila Brodę z Wisły Kraków, Huberta Krawczuna z Błękitnych Stargard i Miłosza Kałahura z Sandecji Nowy Sącz. Stawkę uczestników pierwszego treningu uzupełnili gracze czwartoligowych rezerw: Bartłomiej Gajda i Karol Szopiński. Reszta zaproszonych wcześniej „rezerwistów”, w związku z niedawno zakończonymi rozgrywkami w IV lidze, dostała jeszcze cztery dni wolnego i dołączy do zespołu od najbliższego poniedziałku.
W piątek trener Tomasz Kafarski zaplanował kolejny trening, także na boisku w Rytlu, a już w sobotę Żółto-czerwono-białych czeka pierwszy mecz kontrolny tego lata. O godzinie 11.30 w Opalenicy nasza drużyna zmierzy się z ósmą drużyną słowackiej ekstraklasy – MFK Rużomberok.

Zawodnicy uczestniczący w pierwszym treningu:

Jakub Banach, Mateusz Bartosiak, Kamil Broda, Damian Byrtek, Mateusz Cegiełka, Paweł Czajkowski, Szymon Emche, Bartłomiej Gajda, Michał Grobelny, Marcin Grolik, Miłosz Kałahur, Hubert Krawczun, Mateusz Klichowicz, Maciej Kona, Szymon Lewandowski, Kamil Mazek, Tomasz Mikołajczak, Michał Mikołajczyk, Olaf Nowak, Sebastian Olszewski, Artur Pląskowski, Adrian Rakowski, Szymon Skrzypczak, Karol Szopiński, Mateusz Tomaszewski, Sam Van Huffel.

Proudly made by