Piłkarze Chojniczanki w kriokomorze

W tygodniu poprzedzającym mecz z Ruchem Chorzów, nasi zawodnicy, korzystają z zabiegów krioterapii. Dzięki uprzejmości Państwa Winieckich, właścicieli Kliniki w Krojantach, zabiegi w kriokomorze dostępne są dla wszystkich piłkarzy z kadry pierwszej drużyny.

W tym tygodniu zawodnicy pierwszego zespołu korzystają z sesji krioterapii, które polegają na wprowadzeniu organizmu do środowiska o znacznie niższej temperaturze (w tym przypadku ok. -130°C) przy użyciu kriokomory z ciekłym azotem. Stosowanie tego rodzaju zabiegów ma na celu przyspieszenie odnowy powysiłkowej poprzez oddziaływanie zarówno na układ mięśniowy, krążeniowy jak i nerwowy – mówi trener przygotowania motorycznego, Dominik Milewski.