Do następnego meczu pozostało

Piłkarze Chojniczanki wrócili do treningów

W poniedziałek 5 grudnia zakończył się czas urlopów, a rozpoczął ciężkiej pracy. Przed nami trzy tygodnie treningów, następnie piłkarze udadzą się na przerwę świąteczną. Podczas przerwy nasi zawodnicy będą realizować indywidualne rozpiski treningowe. Następnie do zajęć wrócimy po nowym roku.

Trening odbył się już pod okiem nowego szkoleniowca Chluby Grodu Tura, Krzysztofa Brede. Pierwszy dzień z nowym trenerem to m.in. zapoznanie się z obowiązującymi zasadami, poznanie nowego modelu gry zespołu oraz pracy. Nie był to jednak dzień z samą teorią, bo na boisku Modrak odbyła się pierwsza po powrocie z urlopów jednostka treningowa.

Żółto-Biało-Czerwoni przygotowywać się będą na własnych obiektach. Przez większość tygodnia zaplanowano dwa treningi dziennie. W planie na ten tydzień są m.in. badania wydolnościowe, zajęcia na Modraku oraz siłowni. Na koniec tygodnia rozegrany zostanie mecz kontrolny z Arką Gdynia (sobota, 12:00, NSR Gdynia).

W pierwszych zajęciach zabrakło Kacpra Kasperowicza i Bartosza Neugebauera, którzy przechodzą rehabilitację. W treningu z zespołem jest już za to Damian Byrtek, pauzujący przez dłuższą część rundy jesiennej z powodu urazu. W tym miesiącu trenować będzie także bramkarz Sebastian Szabłowski, który w rundzie jesiennej był wypożyczony do Sokoła Kleczew.

Proudly made by