Do następnego meczu pozostało

Piotr Giel zawodnikiem Chojniczanki #nowaTURa

Nowy zawodnikiem Chojniczanki został Piotr Giel. 33-letni napastnik podpisał z naszym klubem roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok. W #nowaTURa zagra z numerem 9.

Piotr Giel jest jednym z najbardziej bramkostrzelnych zawodników w ostatnich sezonach 2 Ligi. Poprzedni sezon w barwach KKS-u Kalisz zakończył z bilansem 14 goli i 13 asyst.

Bardzo się cieszę z zakontraktowania Piotra Giela. Potrzebujemy napastnika, który regularnie zdobywa bramki na określonym poziomie. Jest to zawodnik z dużym doświadczeniem i wpisuje się w naszą koncepcję budowy drużyny. Pamiętajmy o tym, że z klubu odeszło wielu zawodników. W tym momencie śmiało możemy powiedzieć, że mamy kręgosłup drużyny, który obudujemy młodszymi zawodnikami. Pracujemy z pokorą i w ciszy, tak by dało to efekty w najważniejszym momencie czyli w lidze – komentuje Damian Wróbel, dyrektor sportowy Chojniczanki.

Nowy napastnik Chojniczanki urodził się 8 grudnia 1989 roku w Tarnowskich Górach. Jako junior grał w Ruchu Radzionków oraz Zantce Chorzów. W 2008 roku zaczął grę już w seniorskim zespole Ruchu Radzionków. W Radzionkowie spędził cztery lata, gdzie wywalczył awanse do 3, 2 i 1 Ligi. W następnych latach cały czas utrzymywał się na poziomie 1 i 2 Ligi. Reprezentował barwy Warty Poznań, Sandecji Nowy Sącz, MKS-u Kluczbork, Zagłębia Sosnowiec, Kotwicy Kołobrzeg, GKS-u Bełchatów, GKS-u Tychy, Ruchu Chorzów, Bytovii Bytów i KKS-u Kalisz. W 1 Lidze rozegrał 96 meczów i strzeli 12 goli. Dużo skuteczniejszy był na poziomie 2 Ligi. W prawie 300 meczach zdobył przeszło 100 goli. Każdy z ostatnich 3 sezonów kończył z liczbą ponad 10 goli na swoim koncie.

Piotr, witaj w Chojniczance!

Proudly made by