Do następnego meczu pozostało

Piotr Kieruzel trenerem rezerw Chojniczanki

Piotr Kieruzel został nowym trenerem rezerw Chojniczanki. Dodatkowo 33-letni szkoleniowiec dołączy do sztabu pierwszego zespołu.

 

Dla Piotra Kieruzela jest to powrót do "Chluby Grodu Tura" po ponad trzech latach przerwy. Kieruzel reprezentował barwy Chojniczanki w latach 2014-2018. Dla naszego klubu zagrał w 107 meczach i zdobył 6 bramek. Przez ten czas rozegrał wiele znakomitych występów i znacznie przyczynił się do osiągania historycznych wyników.

Piotr Kieruzel licencję UEFA A ukończył jeszcze podczas gry w Chojniczance. W sezonie 2019/20 dołączył do sztabu III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg. W klubie z Kołobrzegu pracował do grudnia 2020, a w styczniu 2021 został asystentem trenera w Elanie Toruń. Od maja natomiast pracował już jako pierwszy trener trzecioligowca z Torunia. W rundzie wiosennej poprowadzi czwartoligowe rezerwy Chojniczanki zastępując trenera Piotra Ciołkowskiego oraz dołączy do sztabu pierwszej drużyny. Ze swoimi podopiecznymi spotka się po raz pierwszy 10 stycznia.

Bardzo cieszy mnie fakt powrotu do Chojnic. Z radością odwiedzałem M12 podczas meczów ligowych, za każdym razem spotykałem się z miłym przyjeciem. Podświadomie czułem, że nasze drogi się jeszcze zejdą. Gdy okazało się, że Elana Toruń nie przystąpi na wiosnę do rozgrywek 3 Ligi, skontaktował się ze mną dyrektor Frąckowiak. Wraz z dyrektorem i zarządem szybko złapaliśmy wspólny język i dogadaliśmy formalności. Jako trener II zespołu chcę przyczynić się do rozwoju młodych zawodników, chciałbym aby jak największa ilość graczy, poprzez postępy czynione w II zespole, przebijała się do kadry I drużyny. Dodatkowym impulsem skłaniającym mnie do powrotu, była możliwość współpracy z trenerem Kafarskim i jego sztabem. Mam nadzieję, że współpraca przyniesie korzyści dla obu stron – mówi Piotr Kieruzel.

Bardzo się cieszę, że udało sie nam przekonać Piotra do współpracy. Uznaliśmy wspólnie z zarządem klubu, że będzie to zdecydowanie najlepszy kandydat na stanowisko trenera naszych rezerw, gdyż jest młodym i ambitnym trenerem, ma już doświadczenie zebrane w piłce seniorskiej, a w dodatku bardzo dobrze zna nasz klub. Jestem przekonany, że pod okiem nowego trenera nasz zespół rezerw spokojnie utrzyma się w czwartej lidze, a młodzi piłkarze skupieni w drugim zespole uczynią kolejne postępy – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Piotr, witamy ponownie przy Mickiewicza 12 i życzymy powodzenia w nowej roli!

Proudly made by