Do następnego meczu pozostało

Piotr Kieruzel w sztabie pierwszego zespołu

Piotr Kieruzel pozostanie w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu. Pełniący obowiązki pierwszego trenera podczas ostatniego ligowego meczu Chojniczanki w tym roku, będzie asystentem trenera Krzysztofa Brede. Tę funkcję będzie pełnił razem z dotychczasowym asystentem, Tomaszem Pozorskim.

Oznacza to również, że Piotr Kieruzel przestanie być trenerem drugiego zespołu Chojniczanki. W rundzie wiosennej rezerwy Chluby Grodu Tura poprowadzi nowy szkoleniowiec.

Trener Kieruzel to osoba, której nie trzeba szczególnie przedstawiać kibicom Chojniczanki. Reprezentował barwy naszego klubu w latach 2014-2018. Zagrał w 107 meczach i zdobył 6 bramek. Bardzo szybko obrał kierunek na pracę jako trener, a licencję trenerską wyrabiał już podczas gry przy Mickiewicza 12. W sezonie 2019/20 dołączył do sztabu Kotwicy Kołobrzeg. W 2021 został asystentem trenera w Elanie Toruń, a po pięciu miesiącach pracował już jako pierwszy trener trzecioligowca z Torunia. Od stycznia bieżącego roku objął drugi zespół Chojniczanki. W rundzie wiosennej był także w sztabie trenera Tomasza Kafarskiego. Wiosną trenerowi Kieruzelowi udało się utrzymać rezerwy w rozgrywkach IV Ligi, a jesienią wyśrubował rekordową serię 11 zwycięstw z rzędu i ta udana jesień pozwoliła naszej „dwójce” zakończyć rundę na drugiej pozycji w tabeli. Na swoim koncie ma już mecz w roli pierwszego trenera Żółto-Biało-Czerwonych. Jako trener tymczasowy poprowadził nasz zespół w zremisowanym 1:1 spotkaniu z GKS-em Tychy.

Na pewno traktuje to w kategorii awansu sportowego. Jest to dla mnie kolejny krok na tej ścieżce rozwoju. Cieszę się z udanego roku w drugim zespole. Ważną i równie radosną informacją dla mnie jest to, że część zawodników dostanie szansę pokazania się nowemu trenerowi podczas okresu przygotowawczego. Po to właśnie pracowaliśmy przez ten okres, żeby któryś z tych zawodników dostał szansę w pierwszym zespole – komentuje trener Piotr Kieruzel.

Trener Krzysztof Brede stworzył bardzo ciekawy sztab. Już teraz po tych pierwszych dniach, gdzie zdążyliśmy ze sobą porozmawiać i podzielić obowiązki, widać, że – nie zapeszając – nadajemy na tych samych falach. Myślę, że tej pracy czy to dla pierwszego trenera czy Tomka Pozorskiego czy dla mnie, będzie naprawdę pod dostatkiem. Jesteśmy wspierani fachowcami od przygotowania motorycznego także z mojej perspektywy, sztab jest skompletowany na odpowiednim poziomie – dodaje Kieruzel.

Piotrze, życzymy powodzenia!

Sztab szkoleniowy Chojniczanki składa się obecnie z 9 osób. Pierwszym trenerem jest Krzysztof Brede, asystentami Piotr Kieruzel i Tomasz Pozorski. Trenerem bramkarzy bez zmian pozostaje Paweł Skiba. Nowym trenerem przygotowania motorycznego został Łukasz Radzimiński. W sztabie medycznym są natomiast Łukasz Szprengel, Bartosz Ważyński oraz Aneta Gutkowska. Funkcję kierownika dalej będzie pełnił Leszek Szank.

Proudly made by