Do następnego meczu pozostało

Po raz pierwszy w historii z Polonią Bytom

Polonia Bytom to obok Stali Stalowa Wola, jedyny klub z którym jak dotąd jeszcze nie rywalizowaliśmy, a przyszło to nam dopiero właśnie w bieżących rozgrywkach 2 Ligi. Spotkanie zaplanowano na sobotę 28 października o godzinie 17:00.

Nasz najbliższy rywal ma bogatą historię. Polonia to dwukrotny Mistrz Polski i trzykrotny finalista Pucharu Polski. W tabeli wszech czasów Ekstraklasy, to 16 zespół w tym zestawieniu. Polonia spędziła na najwyższym poziomie rozgrywkowym 35 sezonów. Po raz ostatni w latach 2007-2011. Od tego momentu, klub zaliczył już degradację do IV Ligi, ale stopniowo pnie się z powrotem w górę. Po 4 sezonach w rozgrywkach 3 Ligi, w końcu udało się awansować do 2 Ligi. Polonia w dobrym stylu awansowała klasę wyżej, wchodząc na ten poziom z przewagą 10 punktów nad drugimi w tabeli rezerwami Rakowa Częstochowa.

Początek sezonu beniaminka nie jest jednak najłatwiejszy. Polonia aktualnie zajmuje miejsce w strefie spadkowej 2 Ligi. Nieudany start w rozgrywkach poskutkował zmianą trenera i tak miesiąc temu Adama Burka zastąpił Łukasz Tomczyk. Od tamtej pory w czterech meczach „Niebiesko-Czerwoni” zdobyli 4 punkty. Chojniczanka na przestrzeni tego okresu, to drugi najlepszy zespół w lidze (10 punktów).

Polonia nie punktuje najlepiej na wyjazdach, ale za to ciężko wywieźć punkty z ich terenu. Na własnym stadionie zespół z Bytomia zdobył 7 punktów w 4 spotkaniach. Komplet oczek udało się stąd wywieźć jedynie Hutnikowi Kraków.

Jedynym zawodnikiem Chojniczanki, który w swoim CV ma Polonię Bytom jest Tomasz Mikołajczak. Legendarny już piłkarz Chluby Grodu Tura nie zrobił furory w Bytomiu, gdzie był wypożyczony na pół roku z Lecha Poznań. Mikołajczak rozegrał wtedy tylko 4 mecze. Po drugiej stronie boiska będzie za to aż trzech starych, dobrych znajomych. Polonię reprezentują Daniel Ściślak, Łukasz Zejdler i Filip Żagiel.

Proudly made by