Do następnego meczu pozostało

Po raz pierwszy z Jagiellonią Białystok

Znajdujemy się w samym środku okresu przygotowawczego. Do ligowej inauguracji pozostały już tylko dwa tygodnie i jeszcze trzy mecze sparingowe do rozegrania. W sobotę 2 lipca Chojniczanka zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Spotkanie rozegrane zostanie w Opalenicy o godzinie 11:00.

 

Na mapie najwyższych poziomów rozgrywkowych w naszym kraju nie zostało już zbyt wiele klubów z którymi to jeszcze się nie mierzyliśmy. Jagiellonia jest jednym z takich wyjątków. W sobotę nasze zespoły spotkają się po raz pierwszy w historii.

"Duma Podlasia" to od lat bardzo solidna drużyna Ekstraklasowa, często bijąca się o czołowe lokaty. Poprzedni sezon w Białymstoku nie był jednak udany. Praktycznie do samego końca Jagiellonia walczyła o utrzymanie w elicie i ostatecznie zakończyła rozgrywki na 12 pozycji. Po takim sezonie zaszły zmiany. Drużyny nie poprowadzi już Piotr Nowak. Na jego miejsce przyszedł Maciej Stolarczyk. W kadrze zespołu również nie brakuje roszad, ale po stronie transferów przychodzących można zapisać jak na razie trzy nazwiska. Są to portugalczyk Nene oraz Mateusz Skrzypczak z Lecha Poznań i Wojciech Łaski z GKS-u Jastrzębie. Najważniejszą informacją wydaje się jednak przedłużenie kontraktu z Jesusem Imazem. Hiszpan przez trzy lata zagrał dla "Jagi" w 96 meczach w których zdobył 40 goli. I choć od listopada pauzował z powodu zerwanych więzadeł, to i tak był najskuteczniejszym zawodnikiem naszego sobotniego przeciwnika w poprzednim sezonie.

Dla Jagiellonii sobotni pojedynek będzie trzecim testem przed startem nowego sezonu. Drużyna trenera Stolarczyka wygrała dotychczas z Wartą Poznań 1:0 i przegrała z Lechem Poznań 1:2. Chojniczanka ma już za sobą cztery sparingi, ale wciąż czeka na zwycięstwo. I choć poprzeczka wisi wysoko, bo trzy z nich rozgrywane były z mocnymi zespołami z Ekstraklasy, tak w ostatnim sparingu z drugoligowym KKS-em Kalisz, "Chluba Grodu Tura" nie urwała choćby remisu, choć okazji do odwrócenia losów meczu nie brakowało.

Początek sparingu Jagiellonia – Chojniczanka zaplanowano na godzinę 11:00. Najważniejsze meczowe wydarzenia będziemy przekazywać na naszym profilu na TWITTERZE. Natomiast telewizja klubowa Jagiellonii planowała przeprowadzić transmisję z tego starcia.

Proudly made by