Do następnego meczu pozostało

Po raz trzeci w historii z Sokołem Ostróda – zapowiedź meczu

8 sierpnia o godzinie 19:30 Chojniczanka po raz pierwszy w nowym sezonie zagra przed własną publicznością. Właśnie wtedy zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego, który rozpocznie pojedynek z Sokołem Ostróda.

Sokół Ostróda poprzedni sezon eWinner 2 Ligi zakończył na 11 pozycji w tabeli. To był historyczny sezon dla zespołu z województwa warmińsko-mazurskiego ponieważ był to debiutancki sezon tej drużyny na poziomie centralnym. Spokojne utrzymanie w rozgrywkach eWinner 2 Ligi – a w pewnym momencie nawet miejsce w okolicach strefy barażowej – z pewnością można rozpatrywać w kategorii dobrego wyniku.

Przez ostatnie miesiące jednak sporo się w Sokole zmieniło. Drużyny nie prowadzi już trener Piotr Jacek, a zespół opuściło latem 15 zawodników. Na ich miejsce pojawili się głównie zawodnicy z zespołów juniorskich lub młodzi zawodnicy z niższych lig. W przedsezonowych zapowiedziach trener zespołu Jarosław Kotas wskazywał, że swą drużynę ma zamiar budować w oparciu o ostródzką młodzież i piłkarzy z województwa warmińsko-mazurskiego. Największą stratą wydaje się brak Dawida Wolnego, autora 20 bramek w poprzednim sezonie co pozwoliło mu zająć drugie miejsce w ligowej klasyfikacji strzelców. Nowym klubem Wolnego została Sandecja Nowy Sącz.

I tak na inaugurację sezonu Sokół Ostróda wyszedł w składzie złożonym z dziesięciu nowych zawodników. Jedynym graczem, który występował w zespole z Ostródy w poprzednim sezonie był Sebastian Rugowski. W pierwszej kolejce Sokół przegrał u siebie z beniaminkiem Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:0. Nasz najbliższy przeciwnik ma za sobą także mecz rundy wstępnej Pucharu Polski. Sokół wygrał po dogrywce z Błękitnymi Stargard 4:2, a hattrickiem popisał się wspomniany już wyżej Sebastian Rugowski.

Historia meczów o stawkę z Sokołem Ostróda jest bardzo krótka, bo sięga wyłącznie ubiegłego sezonu. W rundzie jesiennej Chojniczanka poległa w Ostródzie aż 3:0. Rewanż w Chojnicach przebiegał już bardziej po myśli Chluby Grodu Tura, która wygrała 2:0 po bramkach Szymona Skrzypczaka i Mateusza Klichowicza.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by