Podsumowanie 28. kolejki Fortuna 1 Ligi

Za nami wszystkie spotkania Fortuna 1 Ligi rozgrywane w ramach 28. kolejki. Na czele stawki ŁKS Łódź, a tuż za melduje się Ruch Chorzów, który w niedzielnym hicie miesiąca pokonał Wisłę Kraków 2:0.

Chrobry Głogów – Arka Gdynia 0:3 (0:3)

Bramki: Karol Czubak 19′, Sebastian Milewski 20′, Janusz Gol 26′ (k)

Wynik spotkania w 19. minucie otworzył  Karol Czubak! Płaskim strzałem pokonał bramkarza Chrobrego Głogów. Minute później na 2:0 podwyższył Sebastian Milewski, wykańczając składną akcję gości. Po 26 minutach meczu Arka Gdynia prowadziła już 3:0. Rzut karny na bramkę zamienił Janusz Gol. Bliski zdobycia czwartej bramki dla piłkarzy z Gdyni był Kacper Skóra. W 67. minucie strzałem z dystansu trafił w słupek bramki strzeżonej przez Damiana Węglarza i wynik pozostał bez zmian.

SKRÓT MECZU OBEJRZYSZ TUTAJ

ŁKS Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała (0:0) 1:1

Bramki: Mateusz Kowalczyk 69′, Julio Rodriguez 90′ (s) – Roman Goku 53′ (k)

Po 30 minutach ŁKS mógł prowadzić 1:0, lecz sytuację piłkarzy z Łodzi świetnie wybronił Wiktor Kaczorowski, a chwile później piłkę lecącą do bramki wybił piłkarz Podbeskidzia. Na początku drugiej połowy rzut karny na bramkę zamienił Roman Goku. Wynik w 69. minucie spotkania wyrównał Mateusz Kowalczyk, dobijając piłkę z najbliższej odległości do bramki. Zwycięstwo łodzianom dał w doliczonym czasie gry gol samobójczy Julio Rodrigueza.

Skra Częstochowa – Odra Opole 1:1 (0:1)

Bramka: Piotr Nocoń 74′, – Konrad Nowak 25′

Strzelcem pierwszej bramki w sobotnim spotkaniu Skry Częstochowy z Odrą Opole był Konrad Nowak. W 25. minucie meczu sfinalizował on dokładne dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego. Gospodarze długo czekali na wyrównanie, bo aż do 74. minuty. Piotr Nocoń silnym strzałem z szesnastu metrów pokonał bramkarza gości. Inauguracyjne spotkanie na zmodernizowanym obiekcie Skry zakończyło się remisem 1:1.

Ruch Chorzów – Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: Michał Feliks 31′, Łukasz Moneta 70′

Strzelanie w hicie miesiąca rozpoczął w 31. minucie Michał Feliks. Kapitalnym uderzeniem z woleja po centrze Wójtowicza wyprowadził Ruch Chorzów na prowadzenie, ustalając wynik pierwszej połowy na 1:0 dla gospodarzy. Idealne wejście w meczu zaliczył Łukasz Moneta, który chwilę po pojawieniu się na boisku podwyższył wynik spotkania w Gliwicach. Ruch Chorzów po trzech meczach bez zwycięstwa zdobywa komplet punktów.

Puszcza Niepołomice – Apklan Resovia Rzeszów 0:0 (0:0)

Pierwsza połowa meczu w Niepołomicach nie przyniosła bramek. Najlepszą okazję do otwarcia wyniku spotkania mieli gospodarze. W 53. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka uderzyła w słupek bramki Apklanu Resovii Rzeszów. Bezbramkowy remis w 74. minucie uratował Branislav Pindroch, który obronił strzał Tomasza Wojcinowicza.

GKS Tychy – GKS Katowice 0:3 (0:1)

Bramki: Adrian Błąd 38′, Sebastian Bergier 50′, Dominik Kościelniak 53′

Wynik spotkania w 37. minucie meczu otworzył Adrian Błąd. Katowiczanie wykorzystali złe wyprowadzenie pomyłkę Nemanji Nedicia i Konrad Jałocha był bezradny. Drugą połowę perfekcyjnie rozpoczęli piłkarze GKS-u Katowice. Dwie bramki w ciągu kilku minut. Najpierw Sebastian Bergier pokonał bramkarza gospodarzy, a na 3:0 podwyższył Dominik Kościelniak. W ostatniej minucie spotkania interwencją na wagę czystego konta zespołu z Katowic popisał się Dawid Kudła, instynktownie broniąc strzał z bliskiej odległości.

Chojniczanka Chojnice – Zagłębie Sosnowiec 0:0 (0:0)

Pierwsza połowa w Chojnicach nie przyniosła nam emocji. Delikatną przewagę w końcówce pierwszej odsłony gry mieli piłkarze Chojniczanki, lecz nie potrafili znaleźć drogi do bramki Zagłębia Sosnowiec. W 52. minucie meczu po strzale Wojciecha Szumilasa piłka uderzyła w poprzeczkę. Ostatnie minuty należały do gospodarzy. Dobra postawa Mateusza Kosa w bramce sosnowiczan spowodowała, że w drugim niedzielnym meczu padł bezbramkowy remis.

Górnik Łęczna – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (2:0)

Bramki: Miłosz Kozak 13′, Serhij Krykun 31′ – Andrzej Trubeha 56′

Rzut wolny na pierwszą bramkę w meczu zamienił w 13. minucie meczu Miłosz Kozak. Po 31 minutach Górnik Łęczna prowadził już 2:0. Pięknym strzałem z okolic szesnastego metra popisał się Serhij Krykun, a piłka poszybowała w okienko bramki Tomasza Loski. Kontaktowe trafienie dla gości z Niecieczy zaliczył Andrzej Trubeha. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1

Stal Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (3:0)

Bramki: Bartłomiej Poczobut 8′, Krystian Palacz 22′, Wiktor Kłos 30′

Pierwsza połowa meczu w Rzeszowie przyniosła nam trzy bramki. Już w 8. minucie meczu po faulu Krystiana Palacza sędzia podyktował rzut karny, który bezbłędnie wykorzystał Bartłomiej Poczobut. W 22.minucie spotkania po kolejnym błędzie Palacza do siatki wpada bramka samobójcza. Natomiast w 30.minucie meczu Wiktor Kłos podwyższył prowadzenie na 3:0. Druga połowa była nieco lepsza dla gości, jednak nie przyniosła żadnej bramki kontaktowej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.