Do następnego meczu pozostało

Podsumowanie rundy drużyny kobiet

Sprawdzaliśmy już jak radziły sobie nasze zespoły z akademii w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w rundzie jesiennej. Czas podsumować rundę seniorskiej drużyny kobiet.

 

Dla Chojniczanki to już czwarty sezon w kobiecej piłce. Nasz zespół gra w rozgrywkach IV Ligi "no10.pl". Po rundzie jesiennej podopieczne trenera Tomasza Orłowskiego zajmują 6. pozycję w ligowej stawce.

Drużynę seniorek objąłem w sierpniu 2021 r. krótko przed rozpoczęciem zmagań ligowych. Priorytetem dla mnie jako trenera było jak najszybsze zapoznanie się z drużyna i zbudowanie zespołu, który będzie w stanie rywalizować na boiskach IV-ligowych. Drużyna znajdowała się w dość głębokim kryzysie kadrowym i to determinowało konieczność jak najszybszego uzupełnienia braków. W krótkim okresie czasu udało się zaprosić do zespołu kilka zawodniczek i dodatkowo przesunąć wyróżniające się juniorki aby wzmocnić kadrowo drużynę – mówi trener Tomasz Orłowski.

Seniorki rywalizują w lidze z siedmioma innymi drużynami z terenu województwa pomorskiego. Pierwszy mecz ligowy rozpoczęliśmy rewelacyjnie wygrywając u siebie z zespołem Expert Pantery Sierakowice w stosunku 6:0. Autorką wszystkich sześciu bramek była młodziutka czternastolatka Aleksandra Laska. Niestety pod koniec rundy z rozgrywek wycofała się drużyna z Sierakowic i wynik ten niestety został anulowany. Kolejne mecze naprzemiennie zawodniczki rozstrzygały na swoja korzyść lub nieznacznie przegrywały. Przedostatni mecz rundy jesiennej był jednak dla zespołu całkowitą porażką, gdyż w Gdańsku ulegliśmy zespołowi AP Lotos Gdańsk II aż 0:13. Zdołaliśmy się jednak odbudować, wzmocnić zespół nowymi zawodniczkami i wygrać ostatnie spotkanie rundy jesiennej z Brdą Rytel 4:1. Już od początku nowego roku rozpoczynamy okres przygotowawczy i mam nadzieję, że wszystkie nasze działania przełożą się na dobrą grę zespołu w rundzie wiosennej – podsumowuje szkoleniowiec drużyny kobiet

Proudly made by