Do następnego meczu pozostało

Podsumowanie zbiórki nakrętek dla Olusia i początek nowej akcji!

W ubiegłym roku przed głównym wejściem na Stadion Miejski Chojniczanka 1930 stanęło metalowe serce na nakrętki. Celem było jak najszybsze napełnianie tego serca nakrętkami, a cały dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na leczenie Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody, który walczy z SMA.

 


Nasi kibice oraz mieszkańcy Chojnic błyskawicznie włączyli się do akcji. Przez 11 miesięcy trwania zbiórki udało się zebrać 1,5 tony nakrętek! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę i dołożyli swoją cegiełkę do zebrania aż takiej masy nakrętek. Specjalne podziękowania kierujemy również do naszego Partnera – Firmy EMKA, dzięki której wspomniane serce stanęło przy M12 i przez cały czas monitorowała poziom zapełnienia nakrętek wraz z ich wywozem. Nasz Platynowy Sponsor od lat angażuje się w pomoc potrzebującym, z czego jesteśmy niesamowicie dumni.


Zbiórka dla Olka została zakończona, ale to nie oznacza, że metalowe serce zniknie z otoczenia naszego stadionu. W tym samym momencie rozpoczynamy nową zbiórkę z której dochód w całości zostanie przeznaczony na terapię genową w walce z SMA dla Aleksa Żakowskiego z Chojnic. O włączeniu się naszego klubu w zbiórkę dla Aleksa informowaliśmy już wcześniej. Z poziomu głównej strony pojawił się aktywny przycisk, który przenosi bezpośrednio do zbiórki pieniędzy na leczenie. Rozpoczęliśmy również unikatowe licytacje.

Aleks urodził się 8 lipca w szpitalu w Chojnicach. Chłopiec choruje na SMA typu 1 czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to najcięższa i najbardziej agresywna postać tej choroby, oznaczającą śmierć mięśni. Terapia genowa to najbardziej nowoczesne i skuteczne leczenie tej choroby. Polega ona na jednorazowym podaniu leku, bez konieczności ciągłego jeżdżenia do szpitala. Aleks ma szansę na normalne życie, ale koszt podania takiego leku wynosi 9 milionów złotych.


ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA SIEPOMAGA.PL

 

Proudly made by