Podział punktów w Polkowicach

Remisem 2:2 zakończył się hit 19. kolejki 2 Ligi w Polkowicach.

Chojniczanka fantastycznie rozpoczęła spotkanie i już po pierwszej akcji prowadziła 1:0 za sprawą trafienia Szymona Skrzypczaka. W 39 minucie Adam Ryczkowski przepięknym uderzeniem podwyższył prowadzenie na 2:0. Niestety, Górnik szybko zdobył bramkę kontaktową. Zamieszanie w polu karnym Chojniczanki po którym to piłka trafiła na szesnasty metr do Wacławczyka i ten skierował ją do siatki.

Początek drugiej połowy to dość mocny napór gospodarzy. Efektem była druga bramka dla Górnika autorstwa Marka Opałacza. Od 72 minuty „Chluba Grodu Tura” grała w przewadze jednego zawodnika. Czerwoną kartką za brutalny faul ukarany został Karol Fryzowicz. Od tego momentu ponownie do głosu doszli żółto-biało-czerwoni, ale zwycięskiej bramki nie udało już się zdobyć.

19. KOLEJKA 2 LIGA: GÓRNIK POLKOWICE – CHOJNICZANKA 2:2 (1:2)
0:1 – Szymon Skrzypczak (1′)
0:2 – Adam Ryczkowski (39′)
1:2 – Kamil Wacławczyk (41′)
2:2 – Marek Opałacz (67′)

GÓRNIK POLKOWICE: 1. Jakub Szymański – 25. Karol Fryzowicz, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz, 4. Jarosław Ratajczak – 10. Adam Borkowski (46, 29. Filip Baranowski), 8. Bruno Żołądź (82, 56. Michał Danilczyk), 30. Kamil Wacławczyk (82, 20. Rafał Karmelita), 13. Ernest Terpiłowski (89, 5. Paweł Kucharczyk) – 27. Mateusz Baszak (74, 11. Dominik Radziemski), 37. Mateusz Piątkowski.

CHOJNICZANKA: 1. Paweł Sokół – 77. Michał Sacharuk, 3. Marcin Grolik, 38. Martin Klabník, 20. Michał Grobelny – 91. Mateusz Klichowicz (70, 71. Sergiy Napolov), 9. Robert Ziętarski, 10. Maciej Kona, 17. Tomasz Mikołajczak (84, 11. Olaf Nowak), 97. Adam Ryczkowski – 30. Szymon Skrzypczak.

żółte kartki: Terpiłowski, Żołądź, Kowalski-Haberek, Ratajczak – Skrzypczak, Mikołajczak, Nowak.
czerwona kartka: Karol Fryzowicz (72′ – faul).