Do następnego meczu pozostało

Podział punktów ze Stalą

Chojniczanka zremisowała ze Stalą Rzeszów 1:1 w meczu 33. kolejki eWinner 2 Ligi. Bramkę dla Chojniczanki – zresztą także swoją premierową w żółto-biało-czerwonych barwach – zdobył Artur Golański w 66 minucie meczu. Stal wyrównała po rzucie karnym wykonywanym przez Piotra Głowackiego.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i konstruowali groźniejsze sytuacje. W 12 minucie Rafał Maciejewski mierzył w samo okienko, ale świetną interwencją wykazał się Paweł Sokół. W dobrej sytuacji znalazł się także Damian Michalik, ale uderzył w boczną siatkę. Chojniczanka próbowała przetrwać napór Stali. Pod koniec pierwszej części gry środkiem boiska piłkę poprowadził Mateusz Klichowicz i zagrał do wychodzącego na pozycję Szymona Skrzypczaka. Nasz napastnik wbiegł z piłką w pole karne i szukał czystej pozycji do oddania strzału, ale w końcowym efekcie został zablokowany. Nie była to najlepsza połowa w wykonaniu żółto-biało-czerwonych.

W drugiej części gry obraz gry już się zmienił, choć krótko po rozpoczęciu, groźną akcję przeprowadzili akurat podopieczni trenera Daniela Myśliwca. Z każdą kolejną minutą do głosu zaczęła dochodzić Chojniczanka. Świetną sytuację miał Szymon Skrzypczak w 54 minucie spotkania, gdzie po odbiorze piłki przez Roberta Ziętarskiego znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy. Akcja zakończyła się strzałem obok bramki. Trzy minuty później Skrzypczak otrzymał podanie w polu karnym po rajdzie Klichowicza, ale próba została zablokowana. Stal też szukała bramki czego przykładem była sytuacja z 58 minuty czyli groźny strzał Bartosza Wolskiego wybroniony przez Sokoła.

W 63 minucie spotkania trener Adam Nocoń zmienił Macieja Konę i wprowadził Pawła Czajkowskiego, a po chwili na boisku pojawił się Artur Golański za Roberta Ziętarskiego. Nie minęły dwie minuty, a Golański cieszył się z pierwszej bramki w żółto-biało-czerwonych barwach. Środkowy pomocnik znalazł się z piłką w polu karnym i ładnie przymierzył po długim słupku. Niestety, nasz zespół nie mógł długo cieszyć się z prowadzenia. W 73 minucie faul Jana Mudry w polu karnym i sędzia Lewandowski wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Piotr Głowacki. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie choć Chojniczanka mogła jeszcze pokusić się o bramkę. Blisko bramki powędrował strzał z dystansu Artura Golańskiego. Mateusz Bartosiak po dośrodkowaniu Golańskiego miał piłkę na głowie na kilka metrów przed bramką rywala, ale przymierzył niecelnie. W doliczonym czasie gry w pole karne wpadł Olaf Nowak, ale obrał zbyt ostry kąt i uderzył w środek bramki.

33. KOLEJKA EWINNER 2 LIGA: STAL RZESZÓW – CHOJNICZANKA 1:1 (0:0)
0:1 – Artur Golański (66′)
1:1 – Piotr Głowacki (74′ – z rzutu karnego)

STAL: 24. Gerard Bieszczad – 5. Radosław Sylwestrzak (85, 7. Grzegorz Goncerz), 2. Damian Kostkowski, 26. Łukasz Góra, 37. Piotr Głowacki – 4. Wojciech Reiman, 22. Jakub Szczypek, 68. Bartosz Wolski (68, 6. Ramil Mustafajew) – 9. Rafał Maciejewski (79, 3. Mariusz Sławek), 69. Damian Michalik (68, 16. Błażej Szczepanek), 11. Wiktor Kłos.

CHOJNICZANKA: 1. Paweł Sokół – 90. Jan Mudra, 3. Marcin Grolik, 26. Mateusz Bartosiak, 20. Michał Grobelny – 91. Mateusz Klichowicz (84, 71. Sergiy Napolov), 10. Maciej Kona (63, 4. Paweł Czajkowski), 14. Adrian Rakowski (84, 11. Olaf Nowak), 9. Robert Ziętarski (64, 13. Artur Golański), 97. Adam Ryczkowski – 30. Szymon Skrzypczak.

żółte kartki: Kostkowski – Rakowski.

sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze).

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by