Do następnego meczu pozostało

Pojedynek z Olimpią Grudziądz czyli mecz ze smaczkami

21. kolejka eWinner 2 Ligi rozpoczęła się już w czwartek meczem Motoru Lublin z Olimpią Elbląg. W piątek 12 marca rozegrane zostaną kolejne dwa spotkania z tej kolejki w tym mecz Chojniczanki z Olimpią Grudziądz.

W tytule wykorzystaliśmy określenie mecz ze smaczkami. I rzeczywiście w piątkowym pojedynku jest ich bardzo wiele. Już z samego geograficznego punktu widzenia jest to mecz drużyn z miast, które są oddalone od siebie o niecałe 100 km. Olimpia obok Bytovii to najbliżej zlokalizowany przeciwnik w ostatnich sezonach Chojniczanki na szczeblu centralnym. Z reguły mecze te cieszyły się także większym zainteresowaniem kibiców na stadionie. W tym sezonie przyjdzie zagrać niestety przy pustych trybunach.

Trenerem Olimpii jest Zbigniew Smółka, który był trenerem żółto-biało-czerwonych jeszcze w poprzednim sezonie i poprowadził z ławki naszą drużynę w 18 meczach Fortuna 1 Ligi. Początek pracy trenera Smółki w Grudziądzu to cztery punkty w dwóch meczach czyli identyczny początek ligowej wiosny jak Chojniczanki. Na inaugurację wiosny Olimpia wygrała z Motorem Lublin 1:0, a w zeszłej kolejce zremisowała bezbramkowo z Bytovią.

W kadrze Olimpii nie ma zawodników z Chojniczanką w CV. Za to w naszym zespole aż sześciu zawodników grało w Grudziądzu. Barwy Olimpii reprezentowali – Szymon Lewandowski, Marcin Grolik, Maciej Kona, Adrian Rakowski, Robert Ziętarski i Mateusz Klichowicz. Kona z Ziętarskim byli podstawowymi zawodnikami Olimpii, gdy ta wracała na zaplecze Ekstraklasy.

Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli zespoły dzieli przed tym spotkaniem dwadzieścia punktów.

Na szczeblu centralnym Chojniczanka spotykała się z Olimpią piętnaście razy. Sześć razy górą była Chluba Grodu Tura, pięć zwycięstw odnieśli Olimpijczycy. W pozostałych czterech starciach obie ekipy dzieliły się punktami. Pierwsze pojedynki w latach 2010-2020 kończyły się niskimi wynikami i częściej były one na korzyść Olimpii. Natomiast w ostatnich latach tendencja się zmieniła. W meczach Chojniczanki z Olimpią pada więcej bramek i częściej zwycięża zespól z Chojnic.

Początek meczu z Olimpią Grudziądz w piątek 12 marca o godzinie 19:30. Wraz z wejściem spółki eWinner do rozgrywek 2 Ligi zmieni się forma transmisji spotkań naszej drużyny w internecie. eWinner nabył wyłączne prawa do streamingu spotkań 2 Ligi, które nie są transmitowane w TVP Sport. Spotkania mają być dostępne w aplikacji mobilnej eWinner. Więcej szczegółów poznamy w piątek.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by