Do następnego meczu pozostało

Ponad półtora miliona widzów Chojniczanki w TV

W 2021 roku trzynaście meczów Chojniczanki można było obejrzeć na antenie TVP Sport. Sumarycznie w ubiegłym roku spotkania "Chluby Grodu Tura" w telewizji obejrzało ponad półtora miliona widzów!

 

Największe zainteresowanie wywołał mecz z Pogonią Siedlce z marca ubiegłego roku. Średnio mecz śledziło ponad 97 tysięcy widzów, a w momencie szczytowym przed odbiornikami zgromadziło się ponad 157 tysięcy widzów. Podobnie wysoką średnią cieszył się mecz z Ruchem Chorzów. Starcie Chojniczanki w Chorzowie obejrzało blisko 96 tysięcy widzów, a w momencie szczytowym było to ponad 139 tysięcy widzów.

Biorąc pod uwagę tzw. peak czyli szczyt oglądalności, to najwięcej widzów zatrzymało się na meczu z GKS-em Katowice rozgrywanym 28 maja. Widownia w peaku wyniosła wtedy 161 033 widzów. Dużą popularnością cieszyła się także inauguracja sezonu z Wigrami Suwałki. Mecz 1. kolejki w momencie szczytowym zgromadził ponad 157 tysięcy widzów przed telewizorami.

Podsumowując wszystkie ligowe transmisje w 2021 roku, Chojniczankę w telewizji zobaczyło 1 565 538 widzów! Przekłada się to także na ogromną wartość ekwiwalentów reklamowych, które można liczyć w milionach złotych. Dzięki temu Chojniczanka, miasto Chojnice, powiat chojnicki oraz nasi partnerzy biznesowi mogą cieszyć się rozpoznawalnoscią w całym kraju. Warto także podkreślić, że to jeszcze nie wszyscy widzowie. Telewizyjne mecze naszej drużyny można było także obejrzeć w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl i te wyniki nie wliczają się do podanych wyżej danych. W wynikach nie ma także danych z transmisji spotkań Fortuna Pucharu Polski.

Pierwsza transmisja z meczu Chojniczanki w ogólnopolskiej telewizji miała miejsce 11 sierpnia 2013 roku. Mecz Chojniczanki z GKS-em Bełchatów pokazywała nieistniejąca już dzisiaj telewizja Orange Sport. W następnych latach spotkania naszego zespołu można było obejrzeć na sportowych kanałach Polsatu oraz w TVP Sport. Przez lata gry na poziomie centralnym praktycznie w każdym sezonie istniała możliwość obejrzenia spotkań naszej drużyny w ogólnopolskich kanałach, a skróty, bramki z niektórych spotkań czy informacje z życia klubu trafiały także do serwisów informacyjnych w ogólnopolskich stacjach.

Proudly made by