Porażka w sparingu z Arką Gdynia

Chojniczanka przegrała z Arką Gdynia 4:0 w czwartym meczu sparingowym w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej.

Wynik już w siódmej minucie otworzył Maciej Rosołek. Siedem minut później akcja dosłownie kopiuj-wklej i ponownie w rolę egzekutora wcielił się Maciej Rosołek. Arka prowadziła już 2:0. Chojniczanka próbowała odgryzać się kontratakami, ale w ofensywnych poczynianiach brakowało konkretów. Skuteczniejsi byli za to gospodarze, którzy w 27 minucie po strzale z ostrego kąta Luisa Valcarce podwyższyli prowadzenie. W drugiej połowie spotkanie się już bardziej wyrównało. Swoje sytuacje miał m.in. Olaf Nowak i Artur Golański. Niestety, tego dnia do siatki trafiali tylko „Arkowcy”. W 69 minucie w polu karnym faulował Jan Mudra i Juliusz Letniowski pewnie wykorzystał rzut karny.

SPARING NR 4 (GDYNIA): ARKA GDYNIA – CHOJNICZANKA 4:0 (3:0)

1:0 – Maciej Rosołek (7′)
2:0 – Maciej Rosołek (14′)
3:0 – Luis Valcarce (27′)
4:0 – Juliusz Letniowski (69′ – z rzutu karnego)

ARKA: 22. Daniel Kajzer – 26. Adam Danch, 29. Michał Marcjanik (59, 28. Damian Ślesicki), 15. Arkadiusz Kasperkiewicz – 17. Fabian Hiszpański (67, 11. Kamil Mazek), 16. Adam Deja (72, 3. Haris Memić), 35. Mikołaj Łabojko (46, 8. Marcus Vinícius), 10. Juliusz Letniowski, 14. Luis Valcarce (78, 46. Jakub Wawszczyk) – 39. Maciej Rosołek (72, 9. Artur Siemaszko), 77. Mateusz Żebrowski (46, 38. Kacper Skóra).

CHOJNICZANKA: 1. Paweł Sokół (65, 19. Szymon Lewandowski) – 20. Michał Grobelny (46, 90. Jan Mudra), 42. Marcin Grolik, 38. Martin Klabník (59, 26. Mateusz Bartosiak), 21. Oskar Nowak (65 8. Marcin Kurs) – 7. Kamil Orlik (59, 79. Szymon Emche), 6. Maciej Kona (46, 14. Adrian Rakowski), 9. Robert Ziętarski (59, 4. Paweł Czajkowski), 99. Tomasz Mikołajczak (59, 13. Artur Golański), 68. Mateusz Klichowicz (59, 71. Sergiy Napolov) – 30. Szymon Skrzypczak (46, 43. Olaf Nowak).