Do następnego meczu pozostało

Porażka z Bytovią w drugim sparingu

Chojniczanka przegrała z Bytovią Bytów 1:2 w swoim drugim meczu sparingowym podczas trwającego okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Jedyną bramkę dla żółto-biało-czerwonych zdobył Robert Ziętarski.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół z Bytowa. Z rzutu wolnego Pawła Sokoła zaskoczył Maciej Kozakowski. Z każdą kolejną minuty do głosu coraz wyraźniej dochodziła Chojniczanka. W 15 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Olaf Nowak, którego podaniem wypatrzył Tomasz Mikołajczak, ale strzał naszego napastnika został zablokowany przez defensora Bytovii. Żółto-biało-czerwoni kreowali kolejne okazje, ale niestety cały czas brakowało kropki nad i. Z dystansu próbował uderzać Robert Ziętarski, a Olaf Nowak stanął przed drugą sytuacją po podaniu Kamila Orlika. W 41 minucie w końcu udało się trafić do siatki. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Klichowicza trafiło do Roberta Ziętarskiego, który strzałem głową wyrównał wynik meczu. Chwilę później mocny strzał Mateusza Klichowicza poleciał minimalnie obok bramki.

W drugiej połowie tempo gry było już inne, a i sytuacji podbramkowych nie było już tyle co w pierwszej części meczu. Przewaga w posiadaniu piłki była po stronie Chojniczanki, ale brakowało konkretów w ofensywie. W najlepszej sytuacji bramkowej znalazł się Szymon Skrzypczak, który nie wykorzystał prezentu od bramkarza Bytovii i uderzył obok bramki. Minutę później golkiper bytowian wybronił strzał Marcina Kursa. Niewykorzystane sytuacje zemściły się niczym podczas meczu w Bytowie w rundzie jesiennej. Lawinę błędów w defensywie wykorzystał niepilnowany Dominik Urban, który uderzał praktycznie na pustą bramkę i zapewnił Bytovii zwycięstwo.

SPARING NR 2 (KARTUZY): CHOJNICZANKA – BYTOVIA BYTÓW 1:2 (1:1).
0:1 – Maciej Kozakowski (8′)
1:1 – Robert Ziętarski (40′)
1:2 – Dominik Urban (83′)

CHOJNICZANKA:
I połowa: Paweł Sokół – Michał Grobelny Martin Klabník, Mateusz Bartosiak, Krystian Wachowiak – Kamil Orlik, Maciej Kona, Robert Ziętarski, Mateusz Klichowicz, Tomasz Mikołajczak – Olaf Nowak.

II połowa: Szymon Lewandowski – Marcin Kurs, Marcin Grolik, Kacper Kasperowicz, Jan Mudra – Sergiy Napolov, Paweł Czajkowski, Adrian Rakowski, Kamil Orlik (70′ Jan Andrzejewski), Artur Golański – Szymon Skrzypczak.

BYTOVIA: Adrian Olszewski – Mateusz Wrzesień, Filip Dymerski, Kacper Pietrzczyk, Maciej Kozakowski – Eryk Moryson, Przemysław Lech, Jakub Jarzębowski, Jakub Bach – Jakub Nowakowski, Kacper Sezonienko.
Grali także: Adam Szmidke, Kamil Sikora, Dominik Urban, Maciej Błaszkowski, Marcel Damaschke, Łukasz Wasiak.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by