Do następnego meczu pozostało

Pożegnania z trenerami Akademii

Wraz z końcem czerwca grono trenerów Akademii opuścili trenerzy Daniel Kępa, Karol Adamczyk oraz Beata Kuchenbecker. Decyzje te podjęte zostały przez zainteresowanych i motywowane były powodami osobistymi oraz służbowymi.

Trener Daniel Kępa przez wiele lat związany był z Chlubą Grodu Tura. W przeszłości reprezentował „Żółto-biało-czerwone” barwy jako bramkarz, a po zdobyciu uprawnień trenerskich rozpoczął pracę z grupami naszej Akademii. W ostatnich latach skupiał się na pracy z naszymi zawodnikami w kategorii wiekowej Młodzik w ramach programu Piłkarska Przyszłość z ORLENem. Z powodzeniem prowadził kolejne zespoły w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej, natomiast w 2021 roku ze swoją drużyną rocznika 2009 zwyciężył w prestiżowym turnieju LOTOS Junior Cup.

Trener Karol Adamczyk dołączył do sztabu Akademii w lipcu 2021 roku po zakończeniu pracy w Chemiku Bydgoszcz. Przez dwa lata prowadził w kategorii Orlika drużyny z rocznika 2012 realizując z nimi założenia programu PPzO. Od samego początku bardzo mocno zaangażował się w pracę na rzecz rozwoju sportowego chojnickiej młodzieży. W ramach ciekawostki, prywatnie jest synem byłego zawodnika Chojniczanki – Czesława Adamczyka, który reprezentował żółto-biało-czerwone barwy między innymi w legendarnym starciu z Widzewem w 1981 roku.

Trener Beata Kuchenbecker jest „trenerską wychowanką” naszej Akademii. Od dłuższego czasu Beata mocno angażowała się w treningi młodzieżowych grup „Żółto-biało-czerwonych”, reprezentowała barwy naszego Klubu w seniorskiej drużynie kobiet i udzielała się w stowarzyszeniu kibiców. Jej zaangażowanie w życie Klubu weszło w kolejny etap w styczniu 2022 roku, kiedy po ukończeniu kursu trenerskiego rozpoczęła swoją pierwszą samodzielną przygodę trenerską z nowopowstałą wówczas grupą dziewcząt z roczników 2010-2012. Bardzo szybko zbudowała dobre relacje z zawodniczkami, które w zeszłym sezonie reprezentowały Chlubę Grodu Tura w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Młodziczek.

Wszystkim mówimy „do zobaczenia” i ogromnie dziękujemy trenerom za wszelką pomoc, wsparcie oraz wkład włożony w rozwój „żółto-biało-czerwonej” młodzieży oraz Akademii jako całości. Mocno wierzymy, że trenerzy odchodzą z dobrymi wspomnieniami oraz nowymi kompetencjami. Mamy też nadzieję, że w niedalekiej przyszłości okoliczności pozwolą na ponowne nawiązanie współpracy. Dołożyliśmy wielkich starań, żeby luki powstałe w drabince trenerskiej zostały wypełnione przez osoby, które jesteśmy przekonani że mają w sobie potencjał by na przestrzeni następnych lat stanowić o sile naszej struktury. – mówi koordynator ds. szkolenia Adam Błaszczak

Proudly made by