Do następnego meczu pozostało

Praca nad wytrzymałością (FOTO)

Chojniczanka rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej w poniedziałek 10 stycznia i od samego początku trenuje na pełnych obrotach. W tym tygodniu dominuje praca nad odpowiednim przygotowaniem wytrzymałościowym.

 

W okresie przygotowawczym wprowadzamy delikatne zmiany w kształcie mikrocyklu. Dni wysokiej intensywności przeplatamy dniami niskiej intensywności. Kiedy nogi muszą trochę odpocząć po dwóch dniach pracy siłowej i wytrzymałościowej, górne części ciała i tułów mogą wykonać cięższą pracę. W tym celu w czwartki stosujemy trening w dwóch grupach. Rozpoczynamy czterdziestopięciominutowym treningiem obwodowym kończyn górnych i tułowia wg protokołu Tabaty, w którym dwudziestosekundowy wysiłek przeplatany jest dziesięciosekundowym odpoczynkiem. Zawodnicy trenują w rytm muzyki specjalnie dostosowanej do czasu pracy i wypoczynku. W takim obwodzie wykonujemy osiem ćwiczeń uwzględniających ruchy wypychania, przyciągania oraz stabilności tułowia we wszystkich płaszczyznach. Następnie rozpoczynamy drugą część zajęć na boisku, w której intensywność jest niska a ćwiczenia skonstruowane są w ten sposób żeby zawodnicy czerpali z nich dużo radości, co ma również istotny wpływ na balansowanie zmęczenia psychicznego – mówi trener przygotowania motorycznego, Dominik Milewski.

Za drużyną już testy wydolnościowe oraz testy siły. W piątek zaplanowane są testy szybkościowe.

 

Proudly made by