Do następnego meczu pozostało

Przed meczem z Garbarnią Kraków – zapowiedź spotkania

W sobotę o godzinie 15:00 piłkarze Chojniczanki w ramach 14. kolejki eWinner 2 Ligi zmierzą się z Garbarnią Kraków.

 

Co czeka podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego w sobotnim starciu? Garbarnia w 13. meczach zgromadziła 17 punktów co pozwala aktualnie na zajęcie 11. miejsca w ligowej tabeli. Tabela jednak spłaszczyła się na tyle, że strata Garbarni do 3. w tabeli Chojniczanki wynosi tylko 5 punktów. Zespół prowadzony przez trenera Macieja Musiała wygrał 4 spotkania, 5 zremisował, a 4 przegrał. Warto jednak zaznaczyć, że na wyjazdach drużyna z Krakowa nie wygrała jeszcze żadnego meczu, zdobywając wyłącznie 4 punkty.

Szukając dalszej odpowiedzi na postawione wyżej pytanie, odwołamy się także do konferencji przed sobotnim starciem. Zarówno trener Tomasz Kafarski jak i Kamil Broda wyraźnie podkreślali, że Garbarnia to zespół, który lubi grać "krakowską piłkę" czyli wymiana pozycji i dużo, krótkich podań. Trener Maciej Musiał w przeszłości był związany m.in. z Wisłą Kraków czy też przez lata pełnił funkcję asystenta trenera Kazimierza Moskala. Nie dziwi więc, że jego zespół, gra bardzo podobnie czy to właśnie do krakowskiej Wisły czy też zespołów prowadzonych przez trenera Kazimierza Moskala, które zawsze lubiły operować piłką.

Dla Chojniczanki będzie to już szósty mecz z Garbarnią. Chluba Grodu Tura wygrywała cztery razy, a raz wygrała Garbarnia. Po raz pierwszy obie ekipy spotkały się w sezonie 2018/19 w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Następne spotkanie miało miejsce w eWinner 2 Lidze w poprzednim sezonie oraz w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Najwyższe zwycięstwo żółto-biało-czerwoni odnieśli przy pierwszym spotkaniu z Garbarnią w Chojnicach. Chojniczanka wygrała wtedy 5:1.

Mecz Chojniczanki z Garbarnią Kraków będzie transmitowany bezpłatnie w aplikacji mobilnej eWinner lub z komentarzem na sportize.pl dla posiadaczy wykupionej subskrypcji.

Proudly made by