Do następnego meczu pozostało

Przed meczem z GKS-em Bełchatów – zapowiedź spotkania

W sobotę o godzinie 16:00 Chojniczanka zmierzy się z GKS-em Bełchatów w ramach 12. kolejki eWinner 2 Ligi.

 

Najbliższy przeciwnik żółto-biało-czerwonych to aktualnie 17 zespół w tabeli eWinner 2 Ligi. Na koncie zespołu prowadzonego przez trenera Patryka Rachwała widnieje jak na razie 7 punktów. Należy jednak podkreślić, że przed sezonem GKS został ukarany odjęciem czterech punktów. Mimo to ten dorobek i tak nie pozwoliłby na opuszczenie strefy spadkowej. Bełchatowianie strzelili w tym sezonie 9 bramek i co ciekawe najczęsciej na listę strzelców wpisywali się zawodnicy, którzy jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowali barwy Chojniczanki. Mowa tutaj o Martinie Klabniku i Arturze Golańskim, którzy mają na swoim koncie po dwa trafienia.

Obie ekipy zmierzą się ze sobą po raz 10. w historii. Pierwszy raz Chojniczanka trafiła na GKS Bełchatów w sezonie 2002/03 w I rundzie Pucharu Polski. Zespół z Chojnic – grający wtedy w rozgrywkach IV Ligi – jako triumfator rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego ZPN mógł zagrać w turnieju na szczeblu centralnym. W naszych barwach na boisku grali wtedy m.in. Andrzej Borowski, Patryk Buława, Jacek Tobolski czy Jacek Józwa. Natomiast w GKS-ie – ówczesnym drugoligowcu – występowali tacy gracze jak Jacek Berensztajn, Jacek Popek, Marcin Chmiest, Łukasz Sapela czy Grzegorz Jakosz. GKS wygrał wtedy z Chojniczanką 3:0. W następnych latach drużyny te trafiały na siebie już w rozgrywkach 1 Ligi lub ponownie w Pucharze Polski. To właśnie z Pucharem związane są chyba najprzyjemniejsze wspomnienia jeżeli chodzi o bezpośrednie mecze z ekipą z Bełchatowa. W sezonie 2015/16 w 1/8 finału Chojniczanka po emocjonującym meczu wyelminowała bełchatowian rozstrzygając sprawę w 114 minucie dogrywki, gdy Maciej Rogalski ustalił wynik meczu na 2:1. Był to historyczny, pierwszy awans Chluby Grodu Tura do 1/4 finału Pucharu Polski. W Pucharze spotkaliśmy się jeszcze w sezonie 2017/18 rozbijając GKS 3:0. Łączny bilans bezpośrednich meczów to 4 zwycięstwa Chojniczanki, 2 remisy i 3 zwycięstwa GKS-u Bełchatów.

Mecz Chojniczanki z GKS -emBełchatów będzie można obejrzeć bezpłatnie w aplikacji mobilnej eWinner lub z komentarzem na sportize.pl dla posiadaczy wykupionej subskrypcji.

Proudly made by