Do następnego meczu pozostało

Przed meczem z Hutnikiem Kraków – zapowiedź spotkania

W niedzielę o godzinie 16:00 piłkarze Chojniczanki zagrają z Hutnikiem Kraków w ramach 9. kolejki eWinner 2 Ligi.

 

Faworytem starcia są podopieczni trenera Tomasz Kafarskiego. Hutnik Kraków zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli, gdzie jak dotąd uzbierał jedynie dwa punkty. Nie ma jednak mowy o lekceważeniu rywala i wszyscy spodziewają się trudnego pojedynku na krakowskich Suchych Stawach.

Chojniczanka z Hutnikiem Kraków grała dwa razy. W rundzie jesiennej w Chojnicach żółto-biało-czerwoni mieli mecz pod kontrolą i odnieśli spokojną wygraną 4:1. Zupełnie inne było starcie rewanżowe. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale biorąc pod uwagę sytuacje podbramkowe to bliższy zdobycia gola był zespół gospodarzy. Sporo krwi naszym zawodnikom napsuł wtedy egipcjanin Abdallah Hafez, który jest jednym z liderów ekipy z Krakowa i w tym sezonie także najskuteczniejszym zawodnikiem rywala. W ostatniej kolejce Hafez złapał czwartą żółtą kartkę w sezonie, ale zdołał już odcierpieć karę dyskwalifikacji w jednym meczu ligowym przez to, że w ostatnią środę "Hutnicy" zagrali zaległy mecz z Garbarnią. Sporo zależy także od Piotra Zmorzyńskiego, który w bieżącym sezonie wypracował najwięcej bramkowych sytuacji dla zespołu Szymona Szydełko.

Hutnik w tym sezonie jeszcze nie wygrał. Niedzielny przeciwnik Chojniczanki odpadł już także z Pucharu Polski, gdzie w rundzie wstępnej przegrał z Olimpią Grudziądz 1:0. Także ostatnia wygrana w meczu o stawkę Hutnika przypada jeszcze na poprzedni sezon i przedostatnią ligową kolejkę, gdzie po emocjonującym spotkaniu biało-błękitno-niebiescy wygrali 3:2. Od tego momentu minęły już prawie cztery miesiące.

Chojniczanka po serii dwóch porażek z rzędu odwróciła serię wygrywając w ostatniej kolejce z rezerwami Śląska 2:1. Nie był to najłatwiejszy pojedynek dla Chojniczanki, a zwłaszcza ostatnie 30 minut spotkania. Najważniejsze z tego były jednak bardzo ważne trzy punkty zespołu trenera Tomasza Kafarskiego. Drugi zespół Śląska jeszcze nie jednemu rywalowi w tej lidze napsuje krwi. Zrobił to już zresztą w bieżącej kolejce pokonując KKS Kalisz 2:0. Tabela – po niespodziewanej porażce Stali Rzeszów w Puławach – może się na samej górze jeszcze spłaszczyć. Ruch Chorzów do samego końca drżał o wynik przez długi czas remisując z Wigrami Suwałki. Ostatecznie chorzowianie wygrali 1:0. Kolejne trzy oczka dopisał także Motor pewnie pokonując Garbarnię 3:0. Jak na to odpowie Chluba Grodu Tura?

Przed naszym zespołem cięzki tydzień. W niedzielę ligowy mecz z Hutnikiem, a już w środę czeka kolejny wyjazd na pucharowy mecz ze Ślezą. W związku z tym nasza drużyna zostanie na południu Polski aż do meczu Pucharu Polski. Po meczu z Hutnikiem, żółto-biało-czerwoni pozostaną w Krakowie, a do Wrocławia udadzą się już w poniedziałek. Pozwoli to lepiej przygotować się do pucharowego pojedynku oraz usprawni proces pomeczowej regeneracji.

Proudly made by