Do następnego meczu pozostało

Przed meczem z KKS-em Kalisz – zapowiedź spotkania

Mecz Chojniczanki z KKS-em Kalisz otworzy ostatnią kolejkę rundy jesiennej. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi w piątek 12 listopada o godzinie 18:00.

 

KKS Kalisz założony został w 2005 roku i jest kontynuatorem tradycji klubu KKS Kalisz, który powstał w 1925 roku. Zespół z Kalisza nigdy nie grał wyżej niż na trzecim szczeblu rozgrywkowym. W latach 70-tych KKS był bliski awansu do starej II Ligi. W sezonie 1974/75 kaliszanie zwyciężyli w lidze wojewódzkiej i o braku awansu przesądziły baraże. Historia powtórzyła się już w nowych czasach dla KKS-u, który od sezonu 2006/07 wspinał się od B-Klasy. Sezon 2020/21 był pierwszym sezonem KKS-u w II lidze. Na koniec sezonu zespół zajął 5 miejsce i o awans na zaplecze Ekstraklasy musiał powalczyć w barażach. W pierwszym barażu Kakesiacy wyeliminowali Wigry Suwałki, natomiast w decydującym starciu kaliszanie przegrali ze Skrą Częstochową.

W bieżącym sezonie nasz piątkowy przeciwnik ponownie był wskazywany jako jeden z faworytów rozgrywek. Po pierwszych kolejkach zespół trenera Ryszarda Wieczorka kręcił się jeszcze w samej strefie barażowej, ale w kolejnych tygodniach zespół wypadł z czołówki. 19 października klub z Kalisza poinformował o zakończeniu współpracy z Ryszardem Wieczorkiem. Po kilku dniach ogłoszono nowego szkoleniowca, którym został Bogdan Zając. W tym momencie KKS plasował się na 10 pozycji w tabeli. Przed meczem z Chojniczanką, KKS jest na 11 miejscu ze stratą 5 punktów do Chluby Grodu Tura zajmującej 3 miejsce. Nowy szkoleniowiec KKS-u Kalisz poprzednio pracował w Jagiellonii Białystok, którą prowadził w 22 meczach. Wcześniej przez 5 lat był asystentem selekcjonera Adama Nawałki w reprezentacji Polski. Z trenerem Nawałką pracował także w Lechu Poznań, Górniku Zabrze i GKS-ie Katowice.

W kadrze KKS-u najbardziej znanym zawodnikiem bez wątpienia jest Marcin Radzewicz. Popularny "Radza" pomimo 41 lat na karku, w tym sezonie spędził na boisku już 622 minuty. Najskuteczniejszym zawodnikiem w bieżącym sezonie jest Piotr Giel. Napastnik, który trafił do Kalisza latem z Bytovii Bytów zdobył 6 goli. Za kreowanie sytuacji odpowiada natomiast hiszpan Toni Segura. 23-letni ofensywny pomocnik mający na swoim koncie przygodę w młodzieżowych zespołach Realu Madryt najczęsciej asystuje przy golach KKS-u i stwarza najwięcej okazji bramkowych. W szeregach rywala są też gracze mający w swoim CV występy w żółto-biało-czerwonych barwach. Podstawowym bramkarzem jest Maciej Krakowiak strzegący bramki Chojniczanki w latach 2012-2013. Kapitanem KKS-u jest 30-letni obrońca Mateusz Gawlik, który w sezonie 2012-13 zagrał w 3 meczach Chojniczanki. Natomiast środkowy pomocnik Andrzej Kaszuba, był testowany przez chojnicki klub latem 2019 roku.

KKS Kalisz to ostatni rywal z którym żółto-biało-czerwoni jeszcze w tym sezonie nie grali. Najbliższe trzy jesienne kolejki będą już rozgrywane awansem z rundy wiosennej. Starcia z KKS-em w poprzednim sezonie były dla Chojniczanki bardzo udane. Mecz w Chojnicach zakończył się przekonującym zwyciestwem 3:0. Niemniej udany był rewanż w Kaliszu skąd Chojniczanka wywiozła komplet punktów po wygranej 2:0. Jak będzie teraz? Odpowiedź poznamy już w piątkowy wieczór.

Proudly made by