Do następnego meczu pozostało

Przed meczem z Motorem Lublin – zapowiedź spotkania

11. kolejka eWinner 2 Ligi przynosi dwa bardzo ciekawe i ważne starcia zespołów ze ścisłej czołówki tabeli. Jednym z nich jest pojedynek Chojniczanki z Motorem Lublin, który rozegrany zostanie w sobotę 2 października o godzinie 17:00.

 

Drugim istotnym meczem dla układu sił w czołówce po tej kolejce będzie pojedynek Ruchu Chorzów ze Stalą Rzeszów.

Skupmy się jednak na naszym sobotnim przeciwniku. Motor mógł mieć dość mieszane uczucia po inauguracji sezonu. Zespół trenera Marka Saganowskiego wygrał wysoko ze Zniczem Pruszków i Hutnikiem Kraków, ale za to przegrał z Ruchem Chorzów i Pogonią Siedlce. Natomiast od porażki z Pogonią zespół znacznie podreperował swój punktowy dorobek wygrywając trzy mecze z rzędu. Wyeliminował również z Pucharu Polski zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. W końcowym rozrachunku Motor ma na koncie tyle samo punktów co Chojniczanka (18), ale wyprzedza nasz zespół w tabeli.

Sobotni pojedynek to starcie drużyn, które lubią zdobywać bramki i czynią to bardzo często. Zespół z Lublina zdobył już w tym sezonie 23 gole, co czyni go najskuteczniejszą ekipą eWinner 2 Ligi. O jednego strzelonego gola mniej ma Chojniczanka i Stal Rzeszów. Duży w tym udział napastnika Michała Fidziukiewicza, który trafił do Motoru latem z Garbarni Kraków. Już w barwach Garbarni w przeciagu jednej rundy zdobył 9 bramek. Dwie z nich strzelił właśnie Chojniczance, która przegrała wtedy w Krakowie 2:1. W bieżącym sezonie 30-letni napastnik już 13 razy wpisywał się na listę strzelców i z dużą przewagą lideruje w ligowej klasyfikacji strzelców. Jak na razie mniejszą rolę w zespole ma Adam Ryczkowski, który latem zamienił Chojnice na Lublin, a wszyscy pamiętamy jak ważną postacią w naszej drużynie pełnił Adam. Ryczkowski w tym sezonie spędził na placu gry 390 minut.

Motor u siebie przegrał tylko z Ruchem Chorzów i tylko Ruch zdobywał na ich stadionie bramki. W Lublinie poległ Hutnik, GKS Bełchatów oraz Garbarnia, a licząc puchar także wspomniane już wyżej Podbeskidzie. Chojniczanka na wyjeździe punktuje jak na razie w kratkę. Na pieć wyjazdowych spotkań podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego wygrali dwa, a trzy zakończyły się porażką.
Siegając natomiast do historii bezpośrednich spotkań, to jest ona bardzo krótka i sięga wyłącznie ubiegłego sezonu. W Chojnicach padł bezbramkowy remis, a rewanż w Lublinie zakończył się remisem 2:2. Dwa gole dla naszej drużyny zdobył wtedy Adam Ryczkowski. Chojniczanka prowadziła do przerwy 1:0, by szybko stracić prowadzenie w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Motor jednak długo nie cieszył się z prowadzenia, bo Ryczkowski indywidualną akcją zdobył gola numer dwa na wagę jednego punktu.

Mecz Motoru Lublin z Chojniczanką będzie można obejrzeć bezpłatnie w aplikacji mobilnej eWinner lub z komentarzem na sportize.pl dla posiadaczy wykupionej subskrypcji.

 

 

Proudly made by