Do następnego meczu pozostało

Przed meczem z Olimpią Elbląg – zapowiedź spotkania

W sobotę o godzinie 18:00 piłkarze Chojniczanki zmierzą się z Olimpią Elbląg w meczu 16. kolejki eWinner 2 Ligi.

 

Historycznie Olimpia Elbląg jest młodszym klubem niż Chojniczanka. Klub założono w 1945 pod nazwą MKS Syrena Elbląg. Największym sukcesem naszego sobotniego przeciwnika jest 8 miejsce na zapleczu Ekstraklasy w sezonie 1986/87 i dotarcie do 1/8 finału Pucharu Polski w sezonie 1976/77. Łącznie – na drugim poziomie rozgrywek w Polsce – Olimpia grała przez dziewięć sezonów. Po raz ostatni w sezonie 2011/12.

Olimpia Elbląg to największa rewelacja drugoligowych rozgrywek w bieżącym sezonie. Elblążanie cały czas depczą po piętach Chojniczance i od kilku kolejek umocowali się w czołówce tabeli. W porównaniu do ubiegłego sezonu, gdzie Olimpia do samego końca walczyła o utrzymanie w tabeli to bardzo duża zmiania. Nasz najbliższy rywal latem przeszedł dość sporą rewolucję kadrową. Zmienił się także trener. Po Jacku Trzeciaku zespół przejął Tomasz Grzegorczyk. Trener Grzegorczyk wcześniej pracował w Błękitnych Stargard, gdzie średnia punktowa prowadzona przez niego zespołu wynosiła równo 1 punkt na mecz. W Olimpii ta średnia jak na razie to 1,56 punkta na mecz.

W poprzednim sezonie Olimpia Elbląg nie należała do najprzyjemniejszych przeciwników dla naszego zespołu. Co prawda w I rundzie Pucharu Polski Chojniczanka pokonała Olimpię 1:0 po golu Tomasza Mikołajczaka i w dobrym stylu awansowała do kolejnej rundy, tak w ligowych potyczkach zabrakło już bramek. Dwukrotnie padł bezbramkowy remis i nie były to też spotkania, które obfitowały w wiele sytuacji bramkowych. W tym sezonie jest to już jednak zupełnie inny zespół. Warto jednak zwrócić uwagę na statystykę bramkową Olimpii. Jest to drużyna, która nie strzela zbyt wiele goli (w tym sezonie 15 – Olimpia wyprzedza tutaj tylko 4 drużyny), a defensywa należy do jednej z najszczelniejszych w całej lidze (3 defensywa ligi). Najskuteczniejszymi zawodnikami Olimpii są Piotr Kurbiel i Kamil Wenger – zdobywcy 3 goli w bieżącym sezonie. Natomiast najlepszym asystentem jest Yan Senkievich (3 asysty).

W kadrze Chojniczanki nie ma zawodników, którzy reprezentowali barwy Olimpii Elbląg. Za to w kadrze Olimpii jest jeden były zawodnik Chluby Grodu Tura. Mowa tutaj o bramkarzu Andrzeju Witanie, który w żołto-biało-czerwonych barwach rozegrał 9 meczów. Witan reprezentuje Olimpię od rundy wiosennej sezonu 2020/21 i z miejsca stał się podstawowym golkiperem "Olimpijczyków". We wrześniu podczas meczu z GKS-em Bełchatów Witan doznał złamania kości strzałkowej i ta kontuzja wykluczyła go z gry w ostatnich kolejkach. Podstawowym zawodnikiem Olimpii jest Miłosz Kałahur, testowany przez nasz klub w przerwie letniej.

Mecz z Olimpią Elbląg będzie można obejrzeć w telewizji TVP Sport. Spotkanie będzie także dostępne bezpłatnie w internecie na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

 

 

Proudly made by