Do następnego meczu pozostało

Przed meczem z Pogonią Siedlce – zapowiedź spotkania

W niedzielę 26 września piłkarze Chojniczanki zmierzą się z Pogonią Siedlce w ramach 10. kolejki eWinner 2 Ligi. Początek meczu o godzinie 16:00.

 

Chojniczanka chce jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę. Ostatni miesiąc nie był najlepszy w wykonaniu żółto-biało-czerwonych, którzy przegrali w lidze ze Zniczem, Ruchem i Hutnikiem, a wygrali jedynie ze Śląskiem II Wrocław. Nasz niedzielny przeciwnik po dziewięciu meczach zajmuje trzynastą pozycję w tabeli mając na swoim koncie jedenaście punktów. W ostatnich meczach podopieczni Bartosza Tarachulskiego przegrali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, zremisowali z Garbarnią Kraków i wygrali z Lechem II Poznań. 

Najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni w bieżącym sezonie jest Maciej Górski, który reprezentował barwy Chojniczanki w rundzie wiosennej sezonu 2017/18. Górski w tym sezonie strzelił cztery bramki. Napastnik siedlczan należy także do zawodników, którzy najczęściej dochodzą do sytuacji bramkowych. Natomiast w wypracowywaniu tych sytuacji lideruje Marcin Kozłowski mający na swoim koncie cztery asysty. Za napędzanie ataków Pogoni odpowiadają również dobrze znani w Chojnicach – Wojciech Trochim i Miłosz Przybecki. Pewnego miejsca między słupkami nie ma za to inny były gracz Chluby Grodu Tura – Rafał Misztal, który w sezonie 2021/22 zagrał jak na razie w jednym ligowym meczu i jednym pucharowym.

Niedzielny pojedynek będzie już jedenastym w historii. Chojniczanka wygrała sześć z nich, a Pogoń cztery. Zespoły te nigdy nie dzieliły się punktami. Po raz pierwszy z Pogonią Siedlce spotkaliśmy się w sezonie 2014/15 w rozgrywkach 1 Ligi. Natomiast po raz ostatni mierzyliśmy się w poprzednim sezonie. Z obu pojedynków zwycięsko wychodziła Chojniczanka, która w Chojnicach wygrała 4:2, a w Siedlcach 2:0.

 

Proudly made by