Do następnego meczu pozostało

Przed meczem z Sokołem Ostróda – zapowiedź spotkania

W sobotę 27 listopada o godzinie 13:00 piłkarze Chojniczanki zagrają ostatni mecz wyjazdowy w 2021 roku. Rywalem będzie Sokół Ostróda.

 

Zespół z Ostródy to ligowy outsider sezonu 2021/22. Po bardzo solidnym debiutanckim sezonie w eWinner 2 Lidze niewiele zostało. Drużyny nie prowadzi już trener Piotr Jacek, a w trakcie bieżącej rundy zakończono współpracę z trenerem Jarosławem Kotasem. Latem zespół opuściło 15 zawodników. Na ich miejsce pojawili się głównie zawodnicy z zespołów juniorskich lub młodzi zawodnicy z niższych lig. Boiskowe efekty w pierwszych kolejkach nie były najlepsze. Zespół bardzo długo miał probelm ze zdobyciem nie tylko punktu, ale choćby gola. Sokół zdobył pierwszy punkt 3 października w meczu z rezerwami Śląska Wrocław. Tydzień później, ostródzianie pokonali Hutnika Kraków. Przez całą rundę Sokół nie wygrzebał się jednak z ostatniego miejsca w tabeli. Do rewanżowego meczu z Chojniczanką piłkarze trenera Huberta Błaszczaka zdobyli 9 punktów.

                          

Chojniczanka po fatalnym meczu z Garbarnią Kraków szybko się odbudowała i od tego momentu notuje bardzo dobrą passę. W kolejnych czterech meczach podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego zdobyli 10 punktów umacniając się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli i zbliżając się do drugiego w tabeli Ruchu Chorzów.

                              

Podróż do Ostródy to jeden z bliższych wyjazdów w trakcie sezonu. Piłkarze Chojniczanki w kierunku województwa warmińsko-mazurskiego udali się jeszcze w piątek.
Ostatni wyjazd do Ostródy nie jest najlepiej wspominany. Chojniczanka przegrała wtedy 3:0. Dużo lepiej wyglądały za to mecze przeciwko Sokołowi rozgrywane w Chojnicach. W poprzednim sezonie "Chluba Grodu Tura" wygrała 2:0, a w bieżących rozgrywkach udało się wygrać 4:0.

                           

Transmisję z meczu z Sokołem Ostróda będzie można obejrzeć na platformie Sportize oraz w aplikacji mobilnej eWinner.

Proudly made by