Do następnego meczu pozostało

Przed meczem ze Ślęzą Wrocław – zapowiedź spotkania

W środę 22 września piłkarze Chojniczanki rozpoczną zmagania w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Rywalem zespołu trenera Tomasza Kafarskiego w 1/32 finału będzie Ślęza Wrocław.
Początek spotkania o godzinie 16:00 na stadionie ze sztuczną nawierzchnią zlokalizowanym na Kłokoczycach.

 

Ślęza Wrocław to zespół aktualnie grający w rozgrywkach III Ligi grupie III. Po 9. kolejkach nasz pucharowy rywal zajmuje 3 miejsce w tabeli z 19 punktami. Na koncie Ślęzy powinien być jeden punkt więcej, ale zremisowany 1:1 mecz z LKS-em Goczałkowice Zdrój został zweryfikowany jako walkower za przekroczenie przez zespół z Wrocławia limitu zawodników spoza Unii Europejskiej. LKS Goczałkowice zresztą to najpoważniejszy kandydat do awansu do II Ligi z tej grupy. Drużyna Łukasza Piszczka jak na razie zdominowała rozgrywki w III grupie. Ślęza w czubie tabeli była już w poprzednim sezonie, gdy rozgrywki zakończyła na trzeciej pozycji.

Trenerem Ślęzy jest Grzegorz Kowalski, który z kilkumiesięczną przerwą w 2015 roku prowadzi ten zespół od 2012 roku. W tym czasie Ślęza była już dosłownie kilka kroków od II Ligi. Najbliżej – w sezonie 2017/18, gdy do awansu zabrakło dwóch punktów. Co ciekawe, wtedy najpierw zółto-czerwoni zostali wyprzedzeni przez Skrę Częstochowa, a sezon później przez Górnika Polkowice. Obie ekipy w poprzednim sezonie uzyskały awans z rozgrywek eWinner 2 Ligi do Fortuna 1 Ligi.

Największe sukcesy naszego środowego przeciwnika to awans do 1/8 finału w sezonie 1994/95. Ślęza przez 11 sezonów grała również na zapleczu Ekstraklasy (wtedy jeszcze jako II Liga). Gdy zajrzymy do tabeli wszech czasów drugiego poziomu rozgrywek, to zespół Ślęzy zdobył 332 punkty. Chojniczanka przez 7 sezonów uzbierała tam 318 punktów. Najlepszym sezonem Ślęzy okazał się ten z przełomu 1992/93, gdy uplasowała się na 3 miejscu na koniec rozgrywek.

Zespół z Wrocławia po raz drugi z rzędu wystąpi w centralnym turnieju o Puchar Polski. Wrocławianie ponownie wygrali Puchar Dolnośląskiego ZPN i uzyskali przepustkę do gry również w bieżącym sezonie. W poprzednich rozgrywkach Ślęza dotarła do 1/16 finału eliminując wcześniej Wigry Suwałki 2:1. W następnej rundzie przegrali z Górnikiem Łęczna 2:0. Dla Chojniczanki poprzednia pucharowa przygoda była bardzo udana. Chluba Grodu Tura dotarła do ćwierćfinału tych rozgrywek rozprawiając się po drodze z Olimpią Elbląg, Garbarnią Kraków i Zagłębiem Lubin. Nasz zespół zatrzymała dopiero Cracovia.

Zdecydowanie gorszym wspomnieniem dla naszej drużyny będzie ostatnia kolejka i porażka z Hutnikiem Kraków. Chojniczanka została po tym spotkaniu na południu Polski i do Wrocławia udała się w poniedziałek prosto z Krakowa. Wszyscy mamy nadzieję, że szybko uda się zatrzeć złe wrażenie ze starcia na Suchych Stawach i wywalczymy awans do następnej rundy.

Spotkanie nie jest uwzględnione w planie transmisyjnym telewizji Polsat, która jest wyłącznym posiadaczem praw telewizyjnych na mecze Fortuna Pucharu Polski. Oznacza to, że mecz nie będzie transmitowany ani w TV ani w internecie. Relację tekstową z meczu przeprowadzimy na naszym Twitterowym profilu.

Proudly made by