Do następnego meczu pozostało

Przed starciem z Wisłą Puławy – zapowiedź meczu

Chojniczanka pokonuje kolejne kilometry w sezonie i udaje się na kolejny wyjazd. Intensywny tydzień żółto-biało-czerwonych zamknie mecz z Wisłą Puławy, który już w sobotę 21 sierpnia o godzinie 17:15.

 

Wisła Puławy to beniaminek 2 Ligi. W zeszłym sezonie zespół z województwa lubelskiego zdominował rozgrywki 3 Ligi w grupie czwartej. Wisła zdobyła 96 punktów zdobywając przy tym 100 bramek. Przewaga puławian nad drugą Chełmianką wyniosła 23 punkty. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Adrian Paluchowski, który we wcześniejszych sezonach postraszył Chojniczankę czy to w barwach Pogoni Siedlce czy Stali Mielec. Swoją cegiełkę do awansu dołożył dobrze znany w Chojnicach Emil Drozdowicz, autor 12 bramek w poprzednim sezonie. Nie można tutaj jednak nie wspomnieć o osobie trenera. Szkoleniowcem Wisły Puławy jest Mariusz Pawlak. Trener Pawlak pracował przy Mickiewicza 12 w latach 2012-2016.prowadząc nasz zespół w 136 meczach. W swoim pierwszym sezonie pracy przy Mickiewicza 12 uzyskał z drużyną awans do I ligi. W sezonie 2013/14 utrzymał Chojniczankę na zapleczu Ekstraklasy, a sezon później zespół uplasował się już na piątej pozycji w tabeli. W sezonie 2015/16 doprowadził żółto-biało-czerwonych do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie czekała już Legia Warszawa. Mariusz Pawlak w Puławach pracuje od 6 listopada 2019 roku, ale przez pandemię koronawirusa w pierwszym sezonie zdołał poprowadzić zespół wyłącznie w czterech spotkaniach. Następny sezon – o czym pisaliśmy już wyżej – zakończył się bezdyskusyjnym awansem Wisły do 2 Ligi.

Największym sukcesem najblizszego rywala Chojniczanki jest gra w I Lidze w sezonie 2016/17. Wtedy też spotkaliśmy się po raz pierwszy i jak dotąd jedyny. W Chojnicach byliśmy świadkami bardzo szalonego meczu. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, choć żółto-biało-czerwoni prowadzili już 3:1. Natomiast w rewanżu w Puławach był bezbramkowy remis.

Wisła Puławy rozpoczęła sezon od wygranej z GKS-em Bełchatów i Pogonią Grodzisk Mazowiecki, remisu z Garbarnią Kraków i porażką z Lechem II Poznań. Przed tym spotkaniem zespół trenera Mariusza Pawlaka ma więc dwa punkty mniej od Chojniczanki. Jakim rezultatem zakończy się sobotnie starcie? Odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotni wieczór. Kibice będą mogli trzymać kciuki za Chlubę Grodu Tura przed telewizorem, bo spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport. Początek transmisji o 17:10, a pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o 17:15.

Proudly made by