Do następnego meczu pozostało

Przegrywamy z KKS-em Kalisz 0:1 (0:1).

Chojniczanka przegrała domowy mecz z KKS-em Kalisz 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa dla wielkopolskiego zespołu strzelił w 27 minucie Michał Bednarski.

Od pierwszego gwizdka nasza ekipa narzuciła dość wysokie tempo grania i od razu znalazła się pod bramką rywala. Okazję na otwarcie wyniku spotkania i na wpisanie się listę strzelców miał Błażej Szczepanek, który po dośrodkowaniu przez Hide Vitalucciego trafił w poprzeczkę bramki rywali.

Chojniczanka kilkukrotnie próbowała zagrozić bramce rywali, jednak to KKS Kalisz wykorzystał sytuację i w 27 minucie spotkania Michał Bednarski otworzył wynik, strzelając na 0:1. Po tej akcji rywale próbowali jeszcze kilkukrotnie pokonać Michała Antkowiaka, jednak nasz bramkarz już do końca meczu nie dał się zaskoczyć rywalom.

Po wyjściu na drugą połowę obraz meczu nie zmienił się i Kaliszanie nadal próbowali podwyższyć wynik spotkania. Chojniczanka nie dawała jednak za wygraną i w 61 minucie przeprowadziliśmy groźną akcję w wykonaniu Grzegorza Szymusika, który z prawej strony boiska wrzucił piłkę w kierunku Alefa Firmino, ale oddany strzał zakończył się obok bramki.

Po kilku minutach Chluba Grodu Tura miała kolejną okazję na strzelenie gola, a bliźniacza akcja w wykonaniu Dominika Banacha w stronę Marcina Koziny zakończyła się niecelnym strzałem w boczną siatkę. Kozina miał swoją okazję w 80 minucie meczu, ale również i tak akcja zakończyła się niepowodzeniem. Ostatecznie to lider tabeli 2 Ligi opuszcza Chojnice z kompletem punktów.

Chojniczanka — KKS Kalisz 0:1 (0:1)

Chojniczanka: 1. Michał Antkowiak – 26. Czesław Raburski (46, 19. Sebastian Szczytniewski), 21. Jakub Goliński, 8. Tomasz Boczek, 54. Grzegorz Szymusik – 27. Hide Vitalucci, 34. Damian Nowacki (76, 40. Killian Benvindo), 7. Błażej Szczepanek (58, 79. Marcin Kozina), 10. Wojciech Szumilas, 80. Dominik Banach (82, 77. Antoni Prałat) – 20. Valērijs Šabala (58, 11. Alef Firmino).

KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak – 23. Maciej Białczyk, 42. Wiktor Smoliński, 35. Bartosz Kieliba, 5. Jakub Staszak – 8. Oskar Kalenik (60, 77. Mateusz Żebrowski), 6. Adrian Cierpka (76, 10. Néstor Gordillo), 24. Mateusz Wysokiński (83, 3. Mateusz Gawlik), 11. Michał Bednarski, 71. Kamil Koczy (76, 70. Adam Dębiński) – 9. Hubert Sobol (83, 15. Wiktor Staszak).Ż

Żółte kartki: Boczek, Szymusik — Kieliba.

Proudly made by