Do następnego meczu pozostało

Raport statystyczny z meczu Błękitni Stargard – Chojniczanka

Raport statystyczny z meczu 24. kolejki eWinner 2 Ligi: Błękitni Stargard – Chojniczanka.

Chojniczanka pokonała Błękitnych Stargard 2:0 po bramkach Adama Ryczkowskiego z rzutu karnego i Szymona Skrzypczaka. Ryczkowski zdobył swoją czwartą bramkę po powrocie do Chojnic i jest najskuteczniejszym zawodnikiem żółto-biało-czerwonych w rundzie wiosennej. Warto także podkreślić, że jedenastka została podyktowała po faulu na Adamie. Drugiego gola zdobył Szymon Skrzypczak, który trafił już po raz dziesiąty w sezonie. Asystę przy golu „Skrzypy” zanotował Adrian Rakowski.

Podopieczni trenera Adama Noconia oddali w sobotnim meczu 9 strzałów na bramkę rywala. 5 strzałów było celnych. Najwięcej celnych prób zanotował Sergiy Napolov (2). Błękitni również oddali 9 strzałów, ale tylko 2 z nich były celne. Współczynnik xG Chojniczanki w tym meczu wyniósł 2.5, a Błękitnych 0.58.

W posiadaniu piłki minimalnie lepsi byli zawodnicy z Chojnic. Nasz zespół utrzymywał się przy piłce przez 51% czasu gry. Przy Chojniczance odnotowano 422 podania (77% celnych), a przy Błękitnych 438 (79% celnych). Najwięcej celnych podań w meczu miał Aleksander Theus z Błękitnych (45). W naszym zespole był to Jan Mudra (42).

Zaglądając w statystykę pojedynków łączna suma starć wyniosła 14051% pojedynków wygrywali gospodarze. Liderem w tej statystyce był jednak zawodnik Chojniczanki – Tomasz Mikołajczak, który przyzwyczaił nas do dużej liczby pojedynków w ostatnich meczach. Kapitan naszego zespołu stoczył w sobotę 25 pojedynków i wygrał 48% z nich. W powietrzu stoczono 30 pojedynków. Więcej z nich wygrali Błękitni (57%). Indywidualnie najwięcej walk o górną piłkę podejmował Tomasz Mikołajczak (8). Mikołajczak wchodził również najczęściej w drybling (5).

Trener Adam Nocoń w pomeczowej wypowiedzi chwalił m.in. Adriana Rakowskiego, który musiał zastąpić Roberta Ziętarskiego. Dobry występ byłego zawodnika Podbeskidzia Bielsko-Biała potwierdzają również pomeczowe statystyki. Rakowski był zawodnikiem, który w sobotnim meczu zaliczył najwięcej odbiorów (6). Tak jak wspominaliśmy wyżej asystował również przy bramce Szymona Skrzypczaka. Biorąc pod uwagę celność podań, to pod tym względem był razem z Maciejem Koną trzecim zawodnikiem w naszym zespole (32 celne podania). InStat Index Rakowskiego wyniósł 232.

Najwyższy InStat Index w meczu Błękitni – Chojniczanka miał bramkarz Paweł Sokół (241). Wśród zawodników z pola – Marcin Grolik (238).

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by