Do następnego meczu pozostało

Raport statystyczny z meczu Chojniczanka – Bytovia

Statystyczne podsumowanie meczu Chojniczanka – Bytovia.

Chojniczanka pokonała Bytovię Bytów 3:1 po bramkach Tomasza Mikołajczaka, Adama Ryczkowskiego i Szymona Skrzypczaka. Dwie asysty zanotował Mateusz Klichowicz, a rzut karny został podyktowany po sytuacji Szymona Skrzypczaka i zagraniu piłki ręką przez Mateusza Września.

Chojniczanka w tym spotkaniu była stroną wyraźnie przeważającą. Podopieczni trenera Adama Noconia kreowali więcej sytuacji i dłużej utrzymywali się przy piłce. Gospodarze oddali w niedzielnym meczu 14 strzałów na bramkę rywala. 8 z nich było celnych. Bytovia oddała 8 strzałów z czego 2 były celne. Współczynnik xG Chojniczanki wyniósł 2.9, a Bytovii 0,59. Indywidualnie najwięcej prób zanotował Mateusz Klichowicz i Szymon Skrzypczak (po 3 strzały).

Posiadanie piłki przez Chojniczankę wynosiło 57%. Żółto-biało-czerwoni wymienili w niedzielnym meczu 498 podań o dokładności na poziomie 76%. Bytovia zanotowała 376 podań z 68% celnością. Najczęściej przy piłce był Michał Grobelny, który podawał 64 razy z czego 52 celnie. Chojniczanka zaliczyła także wyraźnie więcej kluczowych podań (16) niż w ostatnich spotkaniach. Aż 6 kluczowych zagrań zaliczył Mateusz Klichowicz, a 4 kluczowe podania należały do Adama Ryczkowskiego.

W meczu Chojniczanka – Bytovia stoczono 123 pojedynki. Częściej zwycięsko wychodzili z nich goście (53% wygranych pojedynków). Indywidualnie najwięcej pojedynków wygrał Marcin Grolik i Oskar Krzyżak (10). W powietrzu odbyło się 30 pojedynków, które częściej wygrywała Chojniczanka (57%). Najwięcej główek wygrał Marcin Grolik (4).

Najwyższy InStat Index w meczu Chojniczanka – Bytovia miał Mateusz Klichowicz (296). W meczowym TOP3 są także Szymon Skrzypczak (287) i Adam Ryczkowski (245). W Bytovii najwięcej punktów InStat Index miał Oskar Krzyżak (210).

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA / InStat

Proudly made by